Za první půlku tohoto roku klesly ve vnitřní části areálu tržby o 25 až 35 procent. Příjmy z provozu venkovního koupaliště zatím spravující společnost Ekoltes vyčísleny nemá.

„Už teď se dá ale odhadnout, že to nebude ani polovina toho, co jsme utržili vloni,“ přiznal ředitel Milan Vinkler.

Ztrátu Plovárny v ročním objemu kolem deseti milionů korun hradí ze svého provozního zisku Ekoltes. Promítají se do ní mimo jiné i splátky úvěru, který si společnost na bazén vzala, včetně úroků. Město přispívá na provoz celého zařízení třemi miliony.

Vyšší náklady, méně lidí

Zatímco vloni spolkl krytý areál přibližně třináct milionů, letos bude tato cifra ještě vyšší. Další miliony budou utopeny na koupališti. Na vině je technická závada, kvůli které byl venkovní bazén několik dnů bez vody, a pak také poměrně studený srpen. Vloni bylo koupaliště v provozu 41 dnů, letos 28. Vloni ho během prázdnin navštívilo 23,5 tisíce lidí, letos pouhých 11 tisíc. Pokles návštěvníků však zaznamenal i krytý bazén, a to zhruba o tři tisíce.

„Výsledek je tím horší, že vloni do toho spadl ještě týden odstávky. Tentokrát byla odstávka už v červnu, po povodních, takže bylo na krytém bazéně otevřeno celé dva prázdninové měsíce,“ dodal Vinkler. Ještě do konce tohoto měsíce by měla na hranickém koupališti začít rekonstrukce bazénu. Na tom se letos v květnu nemile podepsala povodeň. Pokud vše půjde podle očekávání, do zimy by měla být závada odstraněna.

„Náklady na opravu hrubě odhaduji na jeden a půl milionu korun, ale mohou to být nakonec i dva,“ tipl si už před časem ve vyjádření pro Deník Vinkler.