Jednak se na krytý bazén dostanou pouze vstupem do sousedícího venkovního koupaliště z ulice Brabansko, a převlékat se musí v náhradních šatnách.

„Předpokládáme, že stavební práce na první etapě skončí v polovině září. Poté budou původní vstup i šatny opět zpřístupněny,“ informoval ředitel společnosti Teplo, která Plavecký areál v Přerově od letošního roku provozuje, Jaroslav Klvač.

Po skončení stavebních úprav se návštěvníci tohoto zařízení setkají hned s několika novinkami. Některé změny ale už měli možnost zaznamenat. Na bazéně byl nedávno například umístěn kamerový systém a do areálu venkovního koupaliště se lidé dostanou jen přes turnikety.

Po dokončení první etapy rekonstrukce vznikne na krytém bazénu nová recepce, ale zásadně se změní také šatny. Návštěvníci zde budou užívat společnou šatnu s převlékacími boxy. Jak vyčíslil Klvač, první část rozsáhlé rekonstrukce přijde zhruba na 5 milionů korun.

Zda se pak v návaznosti na tuto etapu bude ve stavebních úpravách pokračovat, je zatím otázkou. „To bude záležet na financích. Žádáme o dotaci, v současné době zpracováváme projektovou dokumentaci na další úpravy krytého bazénu. Jejich realizace může na sebe navazovat, nebo mohou být otázkou několika let. Všechno záleží na penězích,“ dodal Klvač.

Po celkové rekonstrukci přerovského krytého bazénu by se měly v zařízení objevit dva whirlpooly, divoká řeka a mělo by dojít také k rozšíření dětského bazénu o brouzdaliště s vodními atrakcemi.

Počítá se i s vytvořením nových odpočinkových prostor s lehátky a s realizací wellnessu s několika saunami. Přibýt by měl také mokrý bar. „Nedílnou součástí rekonstrukce bude i oprava a výměna technologického zařízení, které je v současné době na hranici životnosti,“ řekl závěrem Klvač.