Jedná se o jednu z prvních změn, které návštěvníky obou koupališť v budoucnu čekají.

Díky novému zařízení měli lidé už od soboty možnost zaplatit vstupné podle délky času, který na koupališti stráví. Pokud zde budou chtít zůstat celý den, zaplatí 80 korun. Když přijdou až ve dvě hodiny odpoledne, bude to o 10 korun méně. Po šesté hodině večer uhradí pouze 50 korun.

„Okénko pokladny bude nyní přemístěno o několik metrů dál. Lidé si vyzvednou u kasy vstupenku s čárkovým kódem a přes automatiku turniketu se pak dostanou do prostoru koupaliště,“ popsal změny ředitel Jaroslav Klvač ze společnosti Teplo, která je novým provozovatelem přerovského bazénu.

Stejný systém placení je nastaven i na koupališti v Penčicích, kde však lidé uhradí pouze jednorázové vstupné 40 korun. Koupaliště v Penčicích otevřelo brány svým návštěvníkům natrvalo v sobotu.

„Přestože je výše vstupného v Přerově o něco vyšší než vloni a činí částku 80 korun, jsou v ní zahrnuty i další služby, za něž se dříve platilo , jako je třeba využití lehátek nebo volejbalového hřiště,“ poznamenal Klvač.

Na bazéně v Přerově proběhnou v budoucnu i další změny - jednou z nich je třeba instalování nového kamerového systému, který má monitorovat dění v šatnách a v prostoru bazénu.

„Chceme umístěním kamer ochránit majetek občanů,“ vysvětlil tento krok Klvač.

Oddychnout si budou moci také návštěvníci koupaliště v Penčicích, kde přibudou nová parkovací místa. Lidé totiž dosud měli se zaparkováním velké problémy a auta v teplých dnech blokovala příjezdovou cestu na koupaliště.

„Je zpracována studie na velkokapacitní parkoviště a nyní jednáme s městem o odkoupení pozemků pro tyto účely,“ poznamenal ředitel.

Obě koupaliště – a to jak v Přerově, tak i v nedalekých Penčicích, čeká v budoucnu rozsáhlá rekonstrukce. Na vnitřním bazéně v Přerově se počítá s prvky wellnes a s divokou řekou, oživit atrakcemi se má i venkovní dětský bazén.

Rozsah úprav ale závisí na finančních možnostech a výši poskytnuté dotace z Regionálního operačního programu kraje, o kterou společnost Teplo žádá.