V Teplicích nad Bečvou byl vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity v 18 hodin, kdy Bečva dosáhla výšky 331 centimetrů s průtokem 250 metrů krychlových za sekundu.

Po půl desáté večer stoupla Bečva už na 360 centimetrů s průtokem 289 metrů krychlových za sekundu. Do vyhlášení třetího stupně zbývá jen 40 centimetrů.

S obavami sledovali ve středu večer předpověď počasí a také situaci na Valašsku především obyvatelé Ústí. Voda totiž už poněkolikáté zaplavila místní fotbalové hřiště.

„Už o půl druhé jsme začali vyklízet kiosek u hřiště a povodňová komise zasedla už v 16.45 hodin, to už bylo zaplaveno tři čtvrtiny areálu,“ informoval Přerovský a hranický deník starosta Ústí Libor Vykopal.

Podle jeho slov budou i nadále sledovat, jak se situace bude vyvíjet.

„Máme zprávy z Povodí, že už by to nemělo strmě stoupat, ale ta informace, že má přijít druhá vlna asi ve čtyři hodiny ráno, je pro nás hodně špatná. Věřím, ale že domy zaplavené nebudou, možná cesta. Doufáme, že to ale bude vše v pořádku,“ doplnil starosta.

V Hranicích je uzavřená cyklostezka ve směru na Přerov. Podle Českého hydrometeorologického ústavu platí v Hranicích výstraha před vydatným deštěm do čtvrtečního poledne.