Silnice vedoucí do Ústí byla uzavřena už ve středu před devátou hodinou večer.

Hladina Bečvy klesla na druhý stupeň až ve čtvrtek po půl osmé ráno.

Vrásky na čele dělala Bečva obyvatelům Ústí už ve středu odpoledne. Kiosek na fotbalovém hřišti začali vyklízet už hodinu a půl po poledni. O dvě hodiny později byla voda zhruba ve třech čtvrtinách hřiště a za další dvě hodiny už celý areál připomínal jedno velké jezero.

Ve středu večer se sešla povodňová komise jak v Hranicích, tak v Ústí.

„Zrovna zasedala povodňová komise, když přiběhl jeden ze sousedů a hlásil nám, že se už voda tlačí z kanálů na silnici. Bylo něco před devátou, právě jsme se domlouvali, jak budeme až do rána držet služby, aby to bylo v obci zabezpečené. Takže jsem šli rychle vyklízet šatny na hřiště, a pak také sklep hospůdky U Čápa, tam už jsme se ale brodili ve vodě,“ popsal středeční večer starosta.

„Nechali jsme uzavřít silnici, přijel i policejní dohled, který to u nás monitoroval i přes noc,“ pokračoval.

Bečva v Teplicích nad Bečvou kulminovala ve čtvrtek před třetí hodinou ranní. Dosáhla 426 centimetrů s průtokem 388 kubíků za sekundu. Po pěti hodinách klesla na 390 centimetrů.

„Ráno jsme měli zprávy z Povodí, že voda neklesá a máme čekat zhruba do šesti hodin večer, ale nic dramatičtějšího už by se dnes stát nemělo,“ řekl s nadějí v hlase ve čtvrtek starosta, který vzápětí vzpomněl, že bylo fotbalové hřiště v Ústí naposledy zatopeno v dubnu před dvěma lety. Kolem půl jedenácté dopoledne byla podle informací starosty Libora Vykopala silnice do Ústí opět otevřená.

Rozvodněná Bečva bohužel zbrzdila přípravy na tradiční kácení máje, které chystali ve sportovním areálu v Ústí na tuto sobotu.

„Ve středu a ve čtvrtek jsme měli všechno chystat, dovézt májku, uklidit sportovní areál, prostě veškeré přípravy. Dnes se k večeru sejdeme a uvidíme, jak se rozhodneme, jsme ale přesvědčeni, že do soboty to dohromady nedáme, protože voda je tady stále. Uvidíme, jestli najdeme jiné datum,“ doplnil starosta Ústí Libor Vykopal.

Zatopené hřiště v Ústí, 23.5.2019
Voda zrušila fotbal v Ústí, rybník mají i v Kozlovicích