Všechny dílčí závody proběhnou na stadionu SK Hranice, v jeho okolí a také na území polesí Střední lesnické školy Hranice. V loňském roce se organizátoři poprvé rozhodli zařadit do programu také desetikilometrovou trať, v čemž pro úspěch pokračují i nadále.

„Závody nad tisíc metrů a závody na deset a dvacet kilometrů se běží částečně po komunikacích za omezeného provozu, závodníci startují na vlastní nebezpečí," upozorňuje v oficiální synopsi ředitel závodů Jan Milas.

„Vzhledem k tomu bychom rádi informovali motoristy, že v době od devíti do půl třetí odpoledne dojde k omezení dopravy v ulicích Havlíčkova, Žáčkova, Tyršova a Pod Křivým. Zároveň nelze parkovat mimo vymezená parkoviště v ulicích Žáčkova a Havlíčkova," uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Řidiči musí počítat s krátkodobými uzavírkami, které by neměli trvat déle než dvacet minut. Podrobnější informace a přesný popis uzavírek mohou obyvatelé Hranic najít na internetových stránkách www.atletikahranice.cz.

Zájem je veliký

Mezi závodníky zájem o tyto běžecké podniky v posledních letech roste

„Loni padl celkový účastnický rekord. Závodů se zúčastnilo 375 mladých i starších atletů," potvrdil mluvčí města.

Závody jsou pořádány i pro neregistrované účastníky. Nejkratší vypsaný běh na 110 metrů pro děti ročníků 2011 a mladších dokazuje, že zúčastnit se mohou opravdu všechny věkové skupiny.

„Závodníci v Běhu vítězství startují na trati své věkové kategorie. Po dohodě lze povolit start maximálně o jednu kategorii výše. To platí ale pouze pro přípravky a žactvo," doplnil Jan Milas. Přihlášky je potřeba odevzdat nejpozději hodinu před startem příslušné kategorie. První běhy se na stadiónu SK Hranice uskuteční již v devět hodin. 

Autor: David Král