„Vůbec nejvíce účastníků jsme tady měli před dvěma lety, kdy se konal dvacátý ročník akce. Celý projekt jinak probíhá v už zaběhlém schématu, samozřejmě například nacvičované skladby se liší. Jeden ze závěrečných koncertů letos proběhne vůbec poprvé na zámku v Hustopečích nad Bečvou, ten druhý závěrečný koncert se uskuteční v kapli sv. Barbory v kasárnách generála Zahálky. To už je takovou tradicí," uvedla za pořadatele akce referentka Obecního úřadu Bělotín Martina Račková.

Tradiční setkání zpěváků a sbormistrů z České republiky i ze zahraničí má už nyní daný program, a to i ten doplňkový. V průběhu jednotlivých dnů se tak aktéři podívají k Hranické propasti, do Zbrašovských aragonitových jeskyní, navštíví hranické výstavní sály a chybět nebude ani poslech ostravské kapely Calata, která se svou renesanční hudbou vystoupí 14. srpna ve dvoraně hranického zámku.

První ročník Bělotínského týdne zpěvu se konal v roce 1992 a z původních pěti desítek zpěváků se každoročně rozrůstá. Ohlas vzbuzuje nejen na Hranicku a v blízkém okolí, ale také v cizině. Program se zaměřuje nejen na hudební dovednosti, ale i na poznávání hranického regionu.