Představení se mělo odehrát již v listopadu v rámci 18. ročníku přehlídky ochotnických divadelních spolků s názvem Pobečví, které Divadlo Tyl Drahotuše pořádá, ale bohužel ze zdravotních důvodů jedné z hlavních představitelek bylo přeloženo na pátek 14. února. Zavítat na něj můžete v 18.30 hodin do Divadla Stará střelnice v Hranicích.

„Divadelní spolek Bodlák je zárukou profesionální úrovně představení. Ti, kdo zhlédli muzikál Malované na skle v roce 2018, potvrdí, že to bylo neskutečně povedené nastudování této hry,“ informovala členka Divadelního spolku Tyl Drahotuše Pavla Tvrdoňová.

Letos bernatické ochotnické divadlo přijíždí s dramatem o strastiplné cestě ithackého krále Odyssea a neobvyklým dramatickým záměrem – rozdvojením hlavní postavy na tělo a duši.

„Odysseova duše polidšťuje hlavního hrdinu tím, že vyjadřuje emoce, které bychom u něho nečekali. Prostřednictvím duše poznáme myšlenky, touhy, city i strach, které Odysseus prožíval při cestě domů po dobytí Tróje,“ doplnila Pavla Tvrdoňová.

Hlavním hybatelem děje je chór, který vstupuje do jednání a představuje divákům jednotlivé postavy a líčí situace, kterými hlavní hrdina prochází.

Předprodej vstupenek je v knihkupectví Ezop, cena vstupenky je 150 korun.