Slepá mapa, Hotýlek, Hana. Z románů Aleny Mornštajnové se prozatím největšího věhlasu dočkal posledně zmíněný z roku 2017, pojednávající o osudech židovské rodiny v období holokaustu.

Protipólem těžkého tématu Hany se v loňském roce staly příběhy Strašidýlka Stráši.

"Při psaní Hany jsem byla opravdu unavená světem a těžkostmi, které může život přinést. Návrat do dětství při psaní Strašidýlka Stráši tak pro mě byl naopak velice radostný," zavzpomínala Alena Mornštajnová na vznik svých dvou posledních vydaných knih.

Již na konci dubna ale autorka přijde se zbrusu novým dílem. V novém románů se spisovatelka pocházející z Valašského Meziříčí opět vrátí k tématům pro dospělé.

"V dubnu bych zároveň chtěla začít pracovat na další knize. I ta bude určena dospělým čtenářům," prozradila Alena Mornštajnová.

Již tak široké řady fanoušků populární spisovatelky se tak možná ještě rozšíří.

"Hana je skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem. Dnes jsem si s sebou knihu vzala, abych si ji nechala podepsat," prozradila jedna ze zástupkyň mladší generace čtenářek, která se přišla na besedu oblíbené autorky podívat.

"Ze začátku jsem si myslela, že spisovatelství je taková osamělá činnost. Postupem času jsem ale pochopila, že besedy či propagační akce k tomu všemu zkrátka patří. Mám to ráda, protože mohu přijmout ohlasy na své knihy a se čtenáři si o nich popovídat," uzavřela Alena Mornštajnová.

Na besedu pořádanou Městskou knihovnou v Hranicích dorazilo do Zámeckého klubu bezmála sto návštěvníků. Zaplněny tak byly téměř všechny židle.