Spisovatelka, která se věnuje převážně dětské literatuře, školákům předčítala úryvky ze své fantazie Rytířovo kopí a zároveň s nimi debatovala o moci dobra a zla ve světě fantazie, který přenášela úsměvným povídáním do reality.

Děti se aktivně se spisovatelkou zapojily do diskuse a na Martinu Drivjerovou měly nepřeberné množství otázek, týkajících se nejen jejích začátků, ale zajímalo je, jak taková kniha vzniká a jako dlouho trvá ji napsat. Spisovatelka je také zasvětila do tajů psaní scénářů a práce v televizi či rozhlase při pořadech pro děti.

„Tyhle besedy jsou pro mě nesmírně inspirující. Je to pro mě zpětná vazba,“ uvedla spisovatelka Martina Drivjerová. Jak dále dodala, často se například dětí ptá, o čem by měly knížky být. „Děti se mě ptají, proč nepíšu o rozvedených rodičích. Mladí čtenáři se často s knížkou ztotožňují a podobný příběh by mohl pro mnohé být východiskem, i přesto, že by se v příběhu rodiče k sobě nevrátili,“ konstatovala spisovatelka, která přiznává, že na toto téma pro další knihu přišla právě díky podobným besedám.

S malířem a ilustrátorem Vojtěchem Otčenáškem spolupracovala Martina Drivjerová již na dvou titulech a v současnosti chystají další. Tento tandem nevznikl náhodně, jedná se o matku a syna. „Myslím si, že je to tak snadnější spolupráce, na spoustu věcí se díváme podobně,“ řekl s úsměvem Vojtěch Otčenášek, který během besedy namaloval na čelo tří žáků některé ze zvířat své fantazie.

„Maluji už od dětství, ale asi tak ve dvanácti jsem to začal brát vážně. Vždycky jsem kreslil své fantazie. Mám to rád, je to pro mě do jisté míry svoboda,“ dodal ilustrátor.

„Líbilo se mi to, od Martiny Drivjerové jsem prozatím nic nečetla a myslím si, že si od ní něco někdy přečtu,“ uvedla žákyně 7. A ze Základní školy 1. máje Barbora Vorlová, kterou zároveň zdobila barevná hlava dravce na čele. „To malování bylo super, myslím, že docela dobrý zážitek,“ dodala Barbora.

Akci pro žáky základních škol uspořádala Městská knihovna Hranice. V předešlých letechzažily děti podobné setkání s Markétou Zinnerovou.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika