Best Fest summer 2014PODROBNÝ PROGRAM 

Největšími lákadly letošního 8. ročníku, který proběhne v sobotu 5. července na místním výletišti od 15 hodin, je Žlutý pes s Ondřejem Hejmou a Vilém Čok & Bypass.

Tak jako v předchozích letech vyroste na travnaté ploše festivalový areál s velkoplošnými stany, stánky s občerstvením a v obci se na několik hodin několikanásobně zvýší počet obyvatel.

„Od pátého ročníku jsme změnili strukturu programu a zmenšili celkový počet účinkujících. Díky tomu se podařilo prodloužit čas vystoupení hlavní kapely na 90 minut," informoval Přerovský a hranický deník organizátor akce Václav Marek.

I letos budou v technických přestávkách, při střídání vystupujících skupin, probíhat různé soutěže pro návštěvníky s Hitrádiem Orion, které je mediálním partnerem festivalu.

Best slivovice 2014

Součástí festivalu bude finále soutěže o Best slivovici 2014.

„V průběhu odpoledne bude vybraná porota hodnotit finálové vzorky slivovic přihlášených do soutěže a před vystoupením hlavní kapely proběhne vyhlášení vítězů. Základní kolo, ze kterého postoupí pět vzorků do finále, probíhá týden před akcí. Ceny pro první až páté místo věnují sponzoři," pokračoval Václav Marek.

V porotě, která bude přihlášené vzorky hodnotit, zasednou i zástupci partnerů akce.

„Každoročně probíhají na našich webových stránkách a Facebooku soutěže o vstupenky. Aktuální informace najdete na www.bestfest.cz," informoval dále pořadatel.

Ve vesničce hrál i Katapult či Citron 

Oblíbený letní festival se může pochlubit skvělou plejádou hvězd, která zde od roku 2007 vystoupila.

Byl to Katapult, Žlutý pes, Michal Hrůza, Děda Mládek Ilegal Band, Anna K. & Band , Vitacit, V. Čok & Bypass, Turbo, Citron, vynikající revivaly – Ozzy Osbourne, Rolling Stones, 
Nighwish, Schelinger, Kabát, Doro&Warlock, Bon Jovi, Horkýže Slíže a autorské kapely Neřeš, Devon, Hydrant, Hádramašmátrá, Psycho Radio, Prajzský Výběr.

„Důvod, proč v malé obci s 250 občany pořádáme tak organizačně a finančně náročnou akci, je umožnit i lidem na vesnici kvalitní hudební zážitek. Akce na vesnici mají vždy zvláštní 'domácí' atmosféru, kterou si chválí i známé kapely, které obvykle vystupují na velkých festivalech," dodal Václav Marek.

Soutěž o vstupenky!V pátek 27. června přineseme v Hranickém týdnu rozhovor s Ondřejem Hejmou a taky si můžete zahrát o vstupenky na festival.