Na možný problém upozornila redakci jedna z obyvatelek protějšího panelového domu.

„V noci na terase nad schody přespávají bezdomovci, ale ve dne si tam hrají děti. Roztahají ty jejich deky, protože neví, s čím si hrají, že se klidně mohou nakazit žloutenkou,“ obává se Olga Knotzková. Ta se v inkriminované budově, ovšem v přízemí, za nedlouho chystá otevřít restauraci a s bezdomovci se setkala i osobně.

„Vlezli nám dovnitř, když jsme prostory stavebně upravovali,“ řekla.

Ti, kteří na Hromůvce bydlí, už na pobývající bezdomovce upozornili městskou policii. Ta na místě provádí pravidelné kontroly. „Pokud se nedopouští protiprávního jednání, nemají strážníci téměř žádné možnosti. Jediný způsob je provádět časté kontroly v těchto místech a přimět je, aby si našli jiné místo, kde nebudou na obtíž,“ vyjádřil se velitel Městské policie Hranice Miroslav Mann.

Paní Olga se pokusila do celé záležitosti vtáhnout i hranickou radnici.

„Schodiště, nad kterým dva bezdomovci přespávají, zasahuje do chodníku. A ten patří městu. Podle mě by se i město mělo postarat o to, že tady bude pro děti bezpečněji,“ myslí si Hraničanka. Mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský si však stojí za tím, že schodiště je součástí budovy a mělo by tedy být na jejím majiteli, aby případnému pobytu bezdomovců zabránil. Ti přitom jen využívají skutečnosti, že prostory v prvním patře po uzavření baru U Pavouka zejí prázdnotou.

Deník se pokusil kontaktovat majitele celého objektu Daniela Fuska z jedné přerovských městských částí. Ten vzkázal, že byl o situaci nedávno informován, záležitost bude dále řešit a výsledkem budou taková opatření, aby k popisovaným činnostem v budově nemohlo nadále docházet.

„Dospělí si jdou třeba sednout do hospody a své ratolesti nechají pobíhat okolo. Chtěla jsem hlavně upozornit rodiče, aby dávali na své děti pozor,“ uzavřela Knotzková. (jr)

close zoom_in

close zoom_in