Elim získal na deset let do výpůjčky přízemní dvoupokojový byt v Čechově ulici u Veličky. Podrobil ho rekonstrukci a ještě do konce března ho chce dát do užívání čtyřem svým klientům.

„Měli by to být šikovní pracovití muži mladšího nebo středního věku,“ řekl již dříve ředitel Elimu Bohuslav Rybníček.

Na článek v Hranickém deníku, který o tématu prvního bezdomoveckého bytu v Hranicích informoval, zaznamenal Elim velký ohlas.

„Začali se nám ozývat lidé a nabízet nám nejrůznější nábytek, za což jsme moc rádi,“ uvedl Rybníček. Většinou šlo o skříně, ale také televizor, rádio či dokonce kuchyňskou linku.

Ve stejném domě se před nedávnem uvolnil další přízemní byt. I o ten se rozhodlo sdružení požádat. Stejně tak ale usilovalo o výpůjčku celého domu.

„Městská rada na svém posledním zasedání schválila, že záměr na výpůjčku tohoto bytu vyhlásí. Co se ale týče výpůjčky celého domu, to zamítla,“ informoval mluvčí města Hranic Petr Bakovský.

Záměr již visí na úřední desce a může se do něj přihlásit kdokoliv.

„Jedná se však o byt se sníženou kvalitou, takže nepředpokládáme, že by o něj projevil zájem ještě někdo další,“ podotkl Bakovský.

Pokud bude Elim jediným uchazečem o dané prostory, pustí se ihned do jejich rekonstrukce. Domov v nich ale tentokrát nenajdou mladí bezdomovci.

„Chceme tam pro změnu nastěhovat muže důchodového věku,“ prozradil Rybníček s tím, že původně chtěl Elim pro své starší klienty sehnat rodinný dům.

„To je ale běh na dlouhou trať,“ vysvětlil Rybníček, proč nakonec zvolil prozatímní variantu dalšího bytu. V ideálním případě by jeho sdružení rádo vyčlenilo lidem bez přístřeší celý dům.