První z nich se koná už dnes - v pátek 16. května, kdy je sraz všech účastníků od osmi hodin večer na parkovišti u Obchodního domu Prior.

Kolonu bruslařů budou doprovázet policisté a také zdravotníci. „Letos jsme už tyto večerní vyjížďky uspořádali ve Zlíně a v Třinci,“ uvedl za pořadatele Přemysl Novák z in-line bruslařské školy Hepa in-line school.

Start dnešní vyjížďky je naplánován na 20.30 hodin. Trasa bude lemovat celé město a její délka činí zhruba deset kilometrů. Počítá se však s několika zastávkami.

Podle slov pořadatelů je akce určena pro pokročilé bruslaře starší patnácti let, kteří se na bruslích cítí jistě a bezpečně.

„Bruslaři mladší osmnácti let musí mít na hlavě přilbu a doporučujeme také chrániče na zápěstí, lokty a kolena,“ upozornil Novák. Ovšem starším bruslařům toto vybavení pořadatelé doporučují také.

„Účastníci jsou povinni řídit se příkazy instruktorů. Pokud tomu tak opakovaně nebude, má instruktor právo účastníka z vyjížďky vyloučit,“ zdůraznil Přemysl Novák.

Pořadatelé očekávají účast několika desítek in-line bruslařů. „Jelikož se jedná o první akci tohoto typu v Přerově, domnívám se, že se do vyjížďky zapojí zatím kolem osmdesáti až stovky bruslařů,“ odhadl Novák s tím, že další plánované vyjížďky by mohly mít mnohonásobně vyšší účast.

Další termíny BladeNights v Přerově jsou naplánováné na 6. a 27. června, 11. července, 1. srpna a 19. září.