Ředitel hranické nemocnice Eduard Sohlich, jenž hájí barvy ODS, si zaplatil inzerát v tisku a v otevřeném dopise vyčítá přerovskému primátorovi Jiřímu Lajtochovi stěhování radnice na Horní náměstí.

Body u voličů sbírá i kandidát za KDU - ČSL Jiří Bakalík, kterého je vidět téměř na každé vesnické akci v regionu.

Do obcí zavítal i kandidát KSČM Josef Nekl a volební plakáty z minulé kampaně oprášil i bývalý disident Vladimír Hučín.

„Obávám se, že usnesení zastupitelstva o přemístění části radnice, k němuž jste se připojil i vy, je velmi sporné,“ vzkázal přerovskému primátorovi Jiřímu Lajtochovi ředitel hranické nemocnice Eduard Sohlich (ODS).

Ten si zaplatil inzerát v novinách a vysvětluje v něm, proč je přemístění radnice na Horní náměstí špatným krokem.

„Jsem lékař a dobře vím, jak by to bylo pro seniory nevýhodné. Mezi našimi pacienty jsou i mnozí Přerováci, takže znám jejich názor,“ vysvětlil Sohlich svůj zájem o dění ve městě.

Podle jeho slov inzerát s předvolební kampaní nijak nesouvisí. Chtěl jím pouze upozornit na problém, který trápí obyvatele města.

To si ale nemyslí přerovský primátor a úřadující senátor Jiří Lajtoch (ČSSD). „Připadá mi to krajně nesmyslné a jedná se o zcela evidentní předvolební rétoriku. Proč by to jinak dělal?“ nechápe Jiří Lajtoch.

Na celé situaci je podle jeho názoru paradoxní to, že záměr přemístit radnici na Horní náměstí obhajovali v zastupitelstvu i členové ODS. Primátor hodlá na otevřený dopis odpovědět.

„Asi si také zaplatím takový inzerát, raději bych ty peníze ale dal na charitativní činnost,“ uvažuje Lajtoch.

Dagmar Rozkošná, Petra Poláková-Uvírová