Na Základní škole Struhlovsko zřizují jedno oddělení mateřinky v přízemních prostorách dosavadní družiny.

„Dvě oddělení družiny, která jsou přímo v areálu školy, tam zůstanou i nadále. Ta, která byla odděleně v přízemí, se teď přesouvají. Jedno do třídy, druhé do bývalého bytu školníka,“ přiblížil právě probíhající změny ředitel ZŠ Struhlovsko Radomír Macháň.

Do školky budou chodit děti hlavním vchodem, stejně tak jako žáci. Starat se o ně budou dvě nové učitelky.

25 sem a 25 tam

„Výběrové řízení už proběhlo,“ informoval Macháň s tím, že kapacita nově budovaného oddělení v počtu 25 dětí už je obsazena. „Budeme se teď jmenovat Základní škola a Mateřská škola Struhlovsko,“ dodal pro úplnost ředitel.

Stejný počet míst bude i v nově budovaném oddělení na Základní škole Šromotovo. To vzniká v bývalém bytě školníka.

„Kapacitu jsme měli naplněnu ihned,“ uvedl ředitel ZŠ Šromotovo Radomír Habermann. I tam už proběhlo výběrové řízení na personální obsazení. „Budeme mít jednu vedoucí učitelku a jednu učitelku,“ konkretizoval Habermann.

Ani tady rekonstrukce chod školy nijak výrazně neovlivní. Herna školky je budována tam, kde měli až dosud zázemí externí psycholog a speciální pedagog. Ti teď dostanou jinou místnost.

Možnost docházky i pro handicapované děti

Na ZŠ Šromotovo budou děti chodit do školky ze dvora a pokud by tam někdy později nastoupilo invalidní dítě, je mu škola schopna zajistit bezbariérový přístup.

„Máme ho k dispozici jako jediná škola ve městě,“ zdůraznil ředitel.

Původně mělo město v plánu vybudovat novou školku výhradně jen v prostorách ZŠ Šromotovo. Projekt, který v počátcích počítal s investicí ve výši osmi milionů korun, se však nakonec postupnými úpravami vyšplhal až ke dvaceti milionům. Zastupitelé ho tehdy odmítli podpořit a začala padat jiná řešení.

To vítězné, které se teď přes prázdniny realizuje, vyjde stavebně na necelých šest milionů korun. Každá školka spolkne zhruba polovinu.

„A na vybavení interiéru počítáme ještě s dalšími šesti sty tisíci,“ dodal pro úplnost mluvčí Hranic Petr Bakovský.