Ještě před příchodem letošních záplav začala v Hranicích oprava děravé silnice v Čechově ulici, lemující Veličku. Ta se letos naštěstí v daném místě nevylila a tak mohly práce poté, co se zlepšilo počasí, bez problémů pokračovat.

Jako druhá přišla na řadu oprava silničního mostku v příměstské části Lhotka. Ten vloni velká voda vyřadila z provozu. „V současné době už je tam usazena základová deska a čeká se, až vyprší takzvaná technologická pauza, aby mohli dělníci pokračovat v dalších pracích,“ informoval starosta Hranic Miroslav Wildner.

Břeh Drahotušského potoku v příměstské části Drahotuše musely nejprve uvést do pořádku Lesy ČR. Bez toho by město nemohlo zahájit opravu povodněmi poškozené cesty v Nábřežní ulici. Nový asfalt by na ní měl ležet ještě do konce července.

U fary po lávce snad už od podzimuOprava mostku ve Lhotce u Hranic

Lávka pro pěší pod hranickou farou by měla být opět funkční od letošního podzimu. Už více než rok je na ni vstup zakázán, protože voda ji vloni v červnu podemlela tak výrazně, že narušila její statiku. Obcházení lávky je pro její uživatele otázkou několika metrů. Těm starším to však činí potíže.

„Bydlím v Kropáčově ulici u řeky Bečvy a přes lávku pod farou jsem chodila, kdykoliv jsem potřebovala jít do města. Používám hole a každý krok je pro mě bolestivý,“ vysvětlila jedenaosmdesátiletá paní Zdenka, proč jí lávka tolik chybí. Letos se navíc musela s povodněmi potýkat i osobně. V chodbě svého domu měla vodu až po kotníky.

Nová lávka by mohla udělat radost nejen jí, ale i cyklistům a maminkám s kočárky. Bude z ocele a kromě schodů bude mít i šikmou plochu.

Nevábně vypadající sesypaný břeh z kostek v Komenského ulici by měl také od potoku Ludina zmizet ještě letos.

„Musel se na to udělat projekt, vysoutěžit dodavatel a sehnat peníze,“ vysvětlil Wildner, proč jsou kostky před prodejnou Krok stále ještě sesypané. Stavba ale není v majetku města. Informace ohledně jejích oprav čerpá starosta Hranic od náměstka Zemědělské vodohospodářské správy Brno. (ka)