Konkrétně jde o dotaci z programu Prevence kriminality, kdy plánovaná částka je 650 tisíc korun a město na stěnu žádá 300 tisíc korun.

„Pokud by nám dotaci schválili, stála by horolezecká stěna v areálu Žáčkovy ulice. Bylo by to doplnění sportovního areálu, ve kterém se nyní už nachází například skatepark nebo koupaliště," uvedl mluvčí města Petr Bakovský.

Venkovní horolezecká stěna by měla být vysoká sedm a půl metru. Město vychází z teorie, že kdo si hraje, nezlobí. Když nabídne dostatek volnočasových aktivit, věří, že zčásti klesne kriminalita.

V průběhu první poloviny roku se tedy rozhodně, zda město dotaci dostane. Pokud ano, mohou se lidé v Hranicích do konce roku těšit z nové horolezecké stěny.

V rámci stejného programu i dotace Prevence kriminality zažádaly Hranice i o nové kamery pro doplnění stávajícího systému.

„V těchto dnech vznikají požadavky na nové kamery. Mohu jmenovat například zámeckou zahradu a vzhledem k tomu, že je kamerový systém zastaralý, je třeba ho modernizovat a doplnit o nové, kvalitnější kamery," zakončil Petr Bakovský.