Obrovské změny totiž letos a hlavně příští rok čekají také vnitřní prostory tohoto zařízení.

„Vybuduje se třicet tři nových koupelen, šest výtahů, stavební úpravy se dotknou také společenské místnosti. V rámci modernizace Domova seniorů bude zřízená kaplička, která tam doposud chyběla, upraví se vodoléčba a pořídí se čtyři pojízdné zvedáky pro imobilní pacienty," vyjmenoval novinky tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský.

Ke změnám se vyjádřil také ředitel Domova seniorů Milan Káňa.

„Co se týče koupelen, půjde o modernizaci a postupnou výměnu starých jader. K nim přibudou i některá nová. Při počtu 215 klientů není počet třiatřiceti koupelen přehnaný. K celému projektu modernizace jsme sepsali naše požadavky už asi před rokem. Nyní to vypadá, že by snad mohly projít," sdělil.

Projekt, v rámci kterého byla už tento týden jmenována komise, počítá s pracemi rozloženými do dvou let. Zatímco veškeré přípravy, včetně vypsání a vyhodnocení výběrového řízení, by měly proběhnout už letos, s ukončením realizace se počítá až na první polovinu roku 2014.

Finanční náklady na celou akci se dají doposud jen těžko odhadovat. Oddělení investic ale předběžně počítá s tím, že celková částka by se mohla pohybovat kolem osmnácti milionů korun.

„Je to další velká akce, která dopomůže k důstojnějšímu prostředí pro obyvatele Domova seniorů do dalších let," dodal ředitel příspěvkové organizace Milan Káňa.

Úpravy interiéru tak navážou na loňské zateplení všech objektů, opravě vstupů do budovy nebo dlouho očekávané opravě střechy.

Hlavním důvodem čtvrt roku dlouhé akce bylo snížení tepelných ztrát. Projekt z minulého roku však měl proběhnout už o rok dříve.

Firma, která tehdy zvítězila ve výběrovém řízení, však už od podepsané smlouvy nakonec ustoupila. Nabízenou cenu totiž podhodnotila.