Potvrdilo se, že místnosti bude využívat Hranická rozvojová agentura společně s Městským informačním centrem Hranice.

Právě na jejich návrhy a plány nakonec vedení města kývlo.

„Jsme šťastní. Věříme, že to bude dobře fungovat," řekla k budoucí spolupráci dvou subjektů ředitelka Hranické rozvojové agentury Michaela Škrobánková.

V praxi by se všechno mělo rozběhnout už na začátku letní sezony, konkrétně od prvního června.

„Věřím, že to všechno stihneme, nějaké extra úpravy se tam už dělat nebudou. Nejdůležitější bude sladění všech činností, které v místnostech budeme nabízet. Chceme, aby aktivity tvořily jeden celek, ale na druhou stranu by se neměly vzájemně narušovat," naznačila ředitelka Hranické rozvojové agentury.

Právě tato organizace chce u jižního vchodu hranického zámku zřídit prodejnu regionálních potravin a malou kavárnu.

Ve vedlejší místnosti pak bude působit hranické Městské informační centrum, které bude mimo jiné provozovat veřejný internet.

„Menší místnost bude sloužit jako zázemí pro personál, bude tam i sklad pro koloběžky, které chce Hranická rozvojová agentura při této činnosti nabízet," sdělila hranická místostarostka Pavla Tvrdoňová.

Stále se ale přesně neví, kdo konkrétně bude plánované služby nabízet.

„Uvažujeme o osobě na jeden a půl pracovního úvazku, nějaké tipy už máme. Důležité bude najít opravdu vhodného člověka, který by byl reprezentativní a dokázal by i poradit," prozradila plány Michaela Škrobánková.

Nájem: 6500 měsíčně

Hranická rozvojová agentura se o nevyužívané plochy přihlásila už v loňském roce. Jednání s radnicí ale tehdy krachlo na výši nájemného.

„Tím, že místnosti budou využívané společně s informačním centrem, které spadá pod město, zaplatíme jen polovinu celkové částky. Pro nás tak vychází měsíční částka na nějakých šest a půl tisíce korun plus výdaje za energii," doplnila ředitelka jedné z rozvojových organizací Hranicka.

Pro některé radní, kteří o přidělení i prostorů v předzámčí rozhodovali, bylo navrhované širší využití základním faktorem.

Druhou zájemkyní byla obyvatelka Hranic, která prostorách bývalého Café baru nabízela vybudování interiérového hřiště pro děti a posezení pro maminky.

Návrh na vyplnění druhé místnosti pak zahrnoval zřízení kavárny pro další návštěvníky.