Tato informace prosákla před pár dny na veřejnost. Správce domu ji potvrdil, ale nemrzí ho to. Původně prý měl s nemovitostí jisté plány, ale tymunevyšly.

Dům stojí v Kropáčově ulici v Hranicích a dlouhá léta sloužil jako internátní ubytování pro budoucí zdravotní sestřičky.

„Dnes už je jako domov mládeže nepoužitelný. Je příliš z ruky a do jeho rekonstrukce by se muselo vložit velké množství peněz, aby vyhověl současným normám,“ konstatoval Karel Ančinec, ředitel Střední lesnické školy v Hranicích, jež má budovu stále ještě ve své správě, ale využívá ji jen zřídka k poskytování nájmu.

Ještě vloni prý měl s domem na nábřeží smělé plány. „Spolu s ředitelem Soukromé střední odborné školy Petrem Flajšarem jsme vážně přemýšleli o tom, že bychom tam zřídili něco jako Univerzitu třetího věku,“ prozradil Ančinec, ale hned vzápětí dodal, že jejich společný projekt celoživotního vzdělávání nebyl schválen.

Přesto však budova v současné době poskytuje zázemí pro vzdělávání seniorů, které zaštiťuje právě SSOŠ Petra Flajšara. „Vím o tom, že se mluví o prodeji toho domu. Zatím ho ale nadále využíváme,“ řekl Flajšar.

Jen v nájemní smlouvě se letos podle jeho slov zkrátila výpovědní lhůta na jeden měsíc. „Nejspíš pro případ, že by dům skutečně změnil majitele a my ho museli opustit,“ konstatoval.

Jeho ředitelský kolega Ančinec to však s prodejem nevidí tak ožehavě. „Letos to určitě nebude. Budovy tohoto typu se zpravidla prodávají i několik let,“ vyjádřil na závěr svůj soukromý názor.