„Nejedná se o rekonstrukci nějak extrémně velkého rozsahu. Stále se do budoucna počítá s možností jednotného nádražního terminálu, takže by nemělo smysl dělat něco, co už za několik let nebude potřeba. Celá tato akce vyjde přibližně na 700 tisíc korun," uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Budova se může pyšnit novou fasádou, vnitřními nátěry, svítícím nápisem Hranice a opravenými výkladci.

Okna byla buďto vyměněna nebo opravena. Vyměněny byly také dveře u místnosti řidičů a WC.

„Rekonstrukce se týká také problematických WC. V té je zahrnuta výměna vybavení, instalace čidla na světla a ventilace, a také oprava lina. V tuto chvíli se zde maluje," upřesnil Petr Bakovský. Místní toalety neměly mezi cestujícími zrovna nejlepší pověst.

„Na záchodech to tady bývalo vždycky strašné, takže jestli se s tím konečně něco dělá, tak je to samozřejmě jedině dobře," řekl Milan Hrdlička.

„Dnes jsem si všiml poprvé, že se vzhled budovy změnil. Dříve, když jsem jezdíval do školy do Ostravy, jsem zde čekával poměrně často, teď už spíše sporadicky. Na první pohled se mi to nezdá jako nějak hodně výrazná změna, ale určitě je to lepší, to je bez debat. Čekárna byla v opravdu špatném stavu," dodal cestující.

Vylepšení chodníků i nástupišť

Opravy se dočkala také střecha čekárny.

Rekonstrukce se však netýká pouze nádražní budovy.

„Proběhla oprava chodníků a předláždění problémových míst chodníků. Oprava se týká také nástupišť, konkrétně pak zastřešení nástupiště a nátěru konstrukce," doplnil Petr Bakovský.

Vedení města tak nadále pokračuje v proměně donedávna chátrajícího autobusového nádraží. O prázdninách zde bylo vybudováno nové parkoviště. Problémy s parkováním kolem obou nádraží se tím však vyřešit nepodařilo.

„Všechno jde krok za krokem. V prostoru, který nám to momentálně umožňoval, jsme pro zlepšení situace udělali maximum. Postupně směřujeme k vybudování jednotného dopravního terminálu, který by s sebou měl přinést dvoupatrové parkování pro 150 aut. Zde se jedná ale o běh na dlouhou trať, bavíme se řekněme o horizontu tří čtyř let, kdy bychom mohli začít," prozradil místostarosta města Hranice Ivo Lesák.

David Král