„Koncept studie regenerace Cementářského sídliště byl projednán s předsedy Společenství vlastníků jednotek a na konci května došlo také k veřejnému projednání s obyvateli přímo na sídlišti,“ uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Nyní se do studie zapracovávají připomínky obyvatel.

„Studie pak bude předložena zastupitelstvu města, pravděpodobně na zářijovém jednání,“ doplnil dále Petr Bakovský.

Místa pro hry i zahrádky

Připravovaný koncept regenerace pracuje především s myšlenkou bohatého volnočasového vyžití na sídlišti.

„V širokých pásech zeleně mezi domy jsou navrhovány různorodé aktivity. Třeba herní místa pro různé věkové skupiny, nebo malé zahrádky pod okny bytových domů v případě zájmu obyvatel. Vedle pohybového trávení volného času se v návrhu počítá s trvalkovými výsadbami, grilovacím místem či víceúčelovou plochou pro hry,“ informoval dále mluvčí.

Některé úpravy se ale mohou podle Petra Bakovského po projednání s občany klidně zrealizovat již před samotnou regenerací.

„Například lze změnit dopravní značení na sídlišti tak, že bude zaveden systém jednosměrek, který zlegalizuje mnoho stávajících parkovacích stání, která nyní porušují předpisy,“ popsal mluvčí.

Názor paní Terezy

A co na chystanou revitalizaci říkají místní?

„Jako obyvatelka jsem pro, i když tady bydlíme krátce. Regenerace bude určitě přínosem,“ řekla Terezie Suchánková a pokračovala.

„Myslím, že pro starší děti by bylo skvělé ještě jedno větší oplocené hřiště pro míčové sporty. Co se týče hřiště pro malé děti, taktéž by stálo za úpravu a modernizaci. S parkováním jsme spokojení, ale další místa navíc určitě neuškodí,“ dodala místní obyvatelka.