„Stále probíhá první etapa revitalizace Struhlovska, takže je jasné, že akci podobného rozsahu v tuto chvíli na žádném jiném sídlišti rozjíždět nebudeme. V případě Cementářského sídliště se jedná o menší akci, která vyjde přibližně na dva miliony korun," sdělil mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Vedení města tímto projektem opět dostává svým slibům o řešení situace s nedostatkem parkovacích ploch v Hranicích.

„Vznikne zcela nové parkoviště, které by mělo pojmout zhruba dvacet aut. Stávající plocha určená k parkování pak bude přebudována, a obsáhne dvanáct parkovacích míst. K dispozici tak bude celkem dvaatřicet stání. Očekáváme, že tato akce zajistí, aby auta nestála tam, kde nemají," objasnil Petr Bakovský hlavní záměr prací, které mají být ukončeny v listopadu letošního roku.

Místní obyvatelé se mohou v rámci této etapy těšit také na opravené chodníky.

Vyřeší hlavně parkování

Předpokládá se, že v následujících letech bude revitalizace Cementářského sídliště pokračovat. „V tuto chvíli se jedná o první etapu, která si skutečně klade za cíl především řešit situaci ohledně parkování. V budoucnu má být ale upraveno také veřejné osvětlení či vsakovací kanály z parkovišť," doplnil Petr Bakovský plány do dalších let.

Parkovací místa představují v Hranicích dlouhodobý problém prakticky ve všech oblastech, někde se však situace již zlepšuje. Před nedávnem bylo spuštěno zbrusu nové parkoviště na autobusovém nádraží. Nová parkovací místa aktuálně vznikají také na Struhlovsku v rámci zmíněné revitalizace.

Špatná situace je však nadále například na sídlišti kpt. Jaroše, kde auta běžně stávají na trávnících, či chodnících.

David Král