„Seznámíme budoucí rodiče s průběhem těhotenství a také s různými metodami přirozených porodů,“ vysvětlila porodní asistentka Věra Hýbnerová.

Kurzy jsou zaměřeny také na uvolňovací masáže, cvičení správného dýchání a postupy ovlivňující bolesti. „Snažíme se ženám vyjít maximálně vstříc, nabízíme jim individuální plány a nejrůznější alternativy porodů pro každou rodičku. Mám letité zkušenosti, a proto vím, co nastávající maminky potřebují. Ženy se navíc mohou kurzů účastnit i se svými partnery,“ dodala Hýbnerová.

O kurzy budou mít zřejmě zájem také budoucí tátové. „Jsem opravdu rád, že jsem toto období mohl prožívat společně se svou partnerkou. Je dobře, že takovou přípravu nabízí i Přerov, my jsme museli jezdit do blízké Olomouce. Na každou hodinu jsem se opravdu těšíval, zejména na koupání a přebalování novorozenců,“ smál se jeden z novopečených otců a dodal, že kurzy pro něj byly velkým přínosem.

Stejný názor má i přerovská porodní asistentka Blanka Veverková. „Je důležité, aby ženy dostaly ucelené a kvalitní informace. Mnohé v dnešní době spoléhají na internet, ale ze svých zkušeností vím, že ne vždy tam najdou pravdivé údaje,“ řekla.

Ženy mohou při porodu využívat také různé pomůcky, jako jsou balony nebo masážní strojky. „Důležitá je i relaxace a zejména správné dýchání, kterým můžeme předejít komplikacím u samotného porodu,“ uzavřela Hýbnerová.