Sbormistryně pěveckého sboru Cantabile, Markéta Lásková, stojí v jeho čele již od roku 2002. Pod jejím vedením se z Cantabile v průběhu let stalo široce vyhledávané pěvecké těleso, které pravidelně dosahuje skvělých úspěchů na soutěžích doma i v zahraničí.

Dlouhodobě vynikajících výsledků v oblasti práce se seniory dosahuje už mnoho let vedoucí a spolutakladatelka Klubu seniorů Hranice, Dagmar Strnadová. Klub, který momentálně organizuje rozmanité aktivity pro 570 členů, vede již patnáct let.

Téměř třicet let působí Eduard Sohlich jako ředitel hranické nemocnice. Významně se tak podílel na porevolučním rozvoji a modernizaci zdejšího zdravotnického zařízení, které zabezpečuje spádovou oblast pro zhruba šedesát tisíc pacientů.

Jaroslav Bartoš je dlouholetým členem TJ Sigma Hranice, předseda cyklistického oddílu, trenér a mechanik. Cyklistice zasvětil celý svůj život a své zkušenosti předává mladším generacím, pro které se snaží zajišťovat ty nejlepší podmínky v tréninku i při závodech po celé republice.

Rada města vybrala čtyři osobnosti z celkem deseti letošních nominací. Návrh rady následně na říjnovém jednání posvětili zastupitelé. Slavnostní předávání cen proběhne ve středu 20. listopadu od 16 hodin ve Velké zasedací místnosti na zámku.