V současné době se jedna z nich nachází mezi Hranicemi, Drahotušemi a Velkou, poblíž vlakové trati.

„Chodím těmi místy občas venčit psa. Skládka je tam již delší dobu, myslím že tak čtvrt roku. Nyní však na ní přibyl nový odpad, který ji ještě více rozšířil,“ uvedl Ctirad Juráň, který redakci na skládku upozornil.

Strážníci městské policie přiznávají, že ve většině případech je nesnadné dopadnout toho, kdo skládku za městem založil.

Dopadnout pachatele není snadné

„V případě černých skládek je naším úkolem vypátrat, kdo je založil. To je ovšem většinou velmi obtížné. Na případ vždy upozorníme Odbor životního prostředí,“ uvedl velitel Městské policie v Hranicích Miroslav Mann.

Podle slov strážníků Městské policie v Hranicích hrozí tomu, kdo černou skládku založí, pokuta až ve výši několika desítek tisíc korun. Samozřejmě má také povinnost odklidit ji na vlastní náklady.

„Černé skládky se v okolí města objevují, ale od doby, kdy vznikl sběrný dvůr, je jich podstatně méně. Pokud policisté nevypátrají, kdo skládku založil, odklízí ji město na vlastní náklady. Každoročně máme v rozpočtu na odklizení skládek vymezenou částku 45 tisíc korun,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Pavlína Chmelařová