O podporu revitalizace veřejných venkovských ploch se ucházelo celkem 85 projektů. Dočkalo se jí jen 19 z nich. Mezi úspěšnými žadateli byl i Černotín.

„Chceme před budovou obecního úřadu vybudovat nový přechod pro chodce. Školáci tam přecházejí cestu, když chodí na oběd do mateřské školy a tam, kde je přechod teď, je nepřehledný,“ uvedl starosta obce Jiří Andrys.

Přes potok chce obec pořídit novou lávku, před radnicí přibude nástupní ostrůvek pro cestující z autobusů, řidiči se dočkají nových parkovacích míst a pěší chodníků.

„Máme také v plánu opravit autobusovou zastávku, vysadit novou zeleň a zřídit prostor pro kontejnery,“ dodal starosta.

Všechny plánované investice nestihne obec zrealizovat dříve než v příštím roce. Než bude poskytnutí dotace administrativně vyřízeno, bude prosinec.

„A v zimě se do toho určitě obec pouštět nebude,“ konstatoval Andrys.

V letošním roce buduje Černotín s pomocí úvěru infrastrukturu pro zástavbu rodinných domků, což představuje investici za dvanáct milionů korun a na podzim se chce pustit do kanalizace, která spolkne dalších 17 milionů.

„V části obce ji máme, ale pod silnicí, která vede na Valašské Meziříčí, kanalizace není. Čistička je totiž na opačné straně cesty a spádově už to nevycházelo,“ objasnil situaci v obci její starosta s dodatkem, že se jedná ještě o stavbu z dob socialismu.