„Otevřeno jsme v případě pěkného počasí měli, i lidé chodili, ale konkrétní údaje ještě nemám k dispozici,“ řekla vedoucí provozu hranické plovárny Iva Macurová.

Ve čtvrtek lidé na koupališti pomalu přibývali, většinou si stěžovali na to, že i když teplota vzduchu přesahovala třicítku, voda se nestihla prohřát.

Poutač u bazénu hlásil pouhých jedenadvacet stupňů.

„Vodu vždy přes noc dohříváme, aby její teplota neklesla pod dvacet stupňů,“ dodala Macurová.

V Hranicích mají návštěvníci možnost i sportovního vyžití. Za nízký poplatek si mohou zahrát stolní tenis nebo volejbal na pískovém hřišti. K dispozici jsou stánky s občerstvením.

V Penčicích se skoro nekoupalo

Obyvatelé Přerova využívají venkovního koupaliště v Penčicích, i zde se však v červnu téměř nekoupalo.

„V červnu jsme měli otevřeno jen poslední víkend, předtím to počasí nedovolilo. Ve středu už přišlo přes šedesát lidí, ve čtvrtek to bylo ještě lepší. Lidé postupně přibývají,“ řekl správce areálu v Penčicích.

V nabídce mají pro své zákazníky množství sportovních aktivit, ty je však možné využívat jen v případě pěkného počasí. Na koupališti v Penčicích je i hřiště na nohejbal, volejbal a koutek, kde si mohou zájemci zahrát kuželky.

Mezi lidmi je oblíbené i koupaliště v nedalekém Osíčku.

„Ve čtvrtek jsme byli v Osíčku s dětmi a voda měla příjemných pětadvacet stupňů,“ řekla jedna z návštěvnic koupaliště Vladislava Mikšánková.

Do Osíčka lidi láká hlavně venkovní tobogán a vodní atrakce. Nově se každý může podívat online, jak to na koupališti aktuálně vypadá. Zajistily to dvě nové kamery. (and)