Kdo akci pořádá a v čem spočívá?
Tradiční předvánoční akci pořádá Regionální deník ve spolupráci s vybranými partnery jako je například Český rozhlas. Spočívá v hromadném zpívání koled napříč celou republikou. Vloni to bylo více než 500 míst, koledovalo se i v zahraničí. Unikátností je, že se stejné tradiční vánoční písně zpívají ve stejný čas. Všechna místa se tak pomyslně propojí neopakovatelnou okouzlující atmosférou českých Vánoc.

Kdy se bude zpívat letos?
Letos to bude středa 14. prosince od 18 hodin. Ale pozor, na řadě míst bude připravený doprovodný p

Přihlášená města, obce a spolky ZDE

Které skladby se budou zpívat?
Samozřejmě ty nejznámější a ty, které jste si jako čtenáři vybrali sami v hlasování: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. Jejich přesné znění najdete ve středu 14. prosince v Regionálním Deníku ve speciální příloze, která vám zároveň může posloužit jako památka na krásně strávený podvečer.

Co když neumím zpívat?
Obvyklý dotaz čtenářů. Že neumíte zpívat? To přece vůbec nevadí. Přijďte a akci si užijte se vším všudy.

Kdo a kde se může zapojit?
Zapojit se může opravdu každý. Stačí přijít na nejbližší kolední místo ve vašem okolí. A ještě lépe: připojte se k nám s vlastní akcí, kterou můžete uspořádat například na návsi, ve škole či klidně i v obývacím pokoji a pozvat všechny nejen sousedy i ty, které máte rádi. Přihlásit se můžete na webu www.ceskozpivakoledy.cz. Všichni tak budou vědět, že právě vy podporujete lidskou vzájemnost a nezapomínáte na tradici nejkrásnějších tuzemských svátků. Domluvíme se vámi i na poslání fotek a článku, který velmi rádi zveřejníme v tištěném vydání, na webu i na našich profilech na sociálních sítích.