Tam, kde mohou motoristé běžně odstavit svá auta, se totiž objevily dopravní značky se zákazem zastavení. Dělníci obsadili se speciální technikou hned tři ulice, kde začali s frézováním vozovky.

Parkoviště byla přeplněná

„V pondělízačalo frézování cest v ulicích Bartošova, Boženy Němcové a Denisova. Frézování spočívá v odstranění pěticentimetrové vrstvy, potom se opravují některé nerovnosti a obrubníky a znovu se naveze pokládka asfaltobetonu. Ve zmíněných ulicích by tyto práce měly skončit dnes,“ upřesnil Zdeněk Dostál z přerovského magistrátu.

Řidiči měli včera se zaparkováním aut v centru města značné problémy. Na parkovištích bylo beznadějně plno. „Běžně nechávám auto na parkovišti u Bečvy. To bylo ale zaplněné a všechny přilehlé uličky jakbysmet. Musela jsem s autem zajet až o velký kus dál,“ potvrdila řidička parkující včera v ulici Kozlovská v Přerově.

Došlo i na pokuty

Na dodržování dopravních předpisů ve městě včera dohlíželi přerovští městští policisté. „Ulice, v nichž dochází k frézování, musí opustit veškerá auta. Pokud tam stojí, blokují činnost firmy.

Někteří řidiči této výzvy neuposlechli, a proto jsme museli zjišťovat jejich totožnost a kontaktovat je, aby svá vozidla odstranili. Snažíme se tyto záležitosti řešit domluvou, pokud to nejde, musíme v některých případech přistoupit i k pokutám,“ popsal situaci zástupce ředitele přerovských strážníků Ladislav Petrovský.

Akce přijde na jedenáct milionů

Město Přerov na frézování silnic v deseti ulicích vyčlenilo ze svého rozpočtu necelých jedenáct milionů korun. Frézování vozovek nedávno skončilo v ulicích Teličkova a Sportovní v Předmostí.

Opravy nerovností na komunikacích budou pokračovat. Na řadu by měly přijít další ulice, a to na Svépomoci, Na Odpolední, Teličkova a Dluhonská.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika