„Cestou na oběd jsem sledoval tu šílenou a chaotickou dopravu u kasáren. Někteří jednosměrku vesele ignorují a ohrožují svou protisměrnou jízdou ostatní řidiče," upozornil například Marek Nehyba. S podobnými výtkami není sám, ozývají se i další. „Řidiči nedodržují dopravní značení, najíždí do opravovaného úseku v protisměru. Jiní se snaží objet omezení přes ulici Trávnická," přidal svůj postřeh Jan Orság.

Maminka s dětmi v protisměru

Stavbyvedoucí Marek Hýža potvrdil, že neukázněnost některých řidičů je skutečně zarážející. V prvních dnech uzavírky kvůli tomu zasahovali i státní policisté.

„Zrovna před chvílí jsem viděl kamion, který na omezení nereagoval. Stalo se taky, že ze směru od Lipníka projížděla maminka se dvěma dětmi a až po několika stech metrech si uvědomila, že jede v protisměru. Samotné práce to nekomplikuje, ale ohrožuje to bezpečnost řidičů, kteří jedou od Valašského Meziříčí," sdělil stavbyvedoucí.

Třída Čs. armády v Hranicích je od úterý průjezdná jen částečně

Částečná uzavírka třídy Čs. armády v Hranicích. Zdroj: MěÚ Hranice

Schváleno inspektorátem

Kritizované značení prý schvaloval dopravní inspektorát.

„Na podnět města jsme ještě přidali jednu dodatkovou značku hned u kruhového objezdu u Drahotuš," dodal Marek Hýža s tím, že konečný termín prací 18. listopadu zůstává v platnosti.

Řidiči, kteří jedou z centra Hranic třeba do Černotína, se na silnici I/35 napojují u učiliště průmyslové školy, do centra na třídu 1. máje se lidé jedoucí od Lipníku dostanou při projetí Bělotínské ulice.

Šofér, který se z Hranic snažil dostat například do Opatovic či do Ústí, narazil už na rozcestí v Mariánském údolí na další překážku. Kvůli opravě silnice druhé třídy tam byla doprava řízená semafory. Světelná zařízení však řidiče brzdila i ve dnech, kdy byla vozovka z obou stran hotová, a na silnici nikdo nepracoval.

„Stalo se to nedopatřením. Na silnici se ale ještě budou dodělávat krajnice a dolévat spáry. V době prací budou semafory opět zapnuté," řekla Marta Dočkalová z investičního oddělení Správy silnic Olomouckého kraje.