„V průběhu odpoledne se prezentovaly zdravotní a sociální služby Charity Hranice. Zájemci dostali informace nejen o poskytovaných službách a projektech, ale také mohli otestovat svůj zdravotní stav a seznámit se s činností organizace sdružující české stomiky ILCO," uvedla Radka Andrýsková z Charity Hranice.

Pro všechny návštěvníky si však, kromě zajímavých informací, pořadatelé připravili také zábavný doprovodný program.

Krátce po čtrnácté hodině mohli přítomní zhlédnout loutkové představení zdejšího studia Bez kliky.

Rozveselit děti i dospělé přišli také zdravotní klauni.

Po hudební stránce celé odpoledne obohacovala svým úderným vystoupením známá hranická skupina Gentlemen's club, jejichž energické ska rozhýbalo nejednoho návštěvníka.

Účastníky setkání přijel pozdravit také prezident Arcidiecézní charity Olomouc otec Bohumír Vitásek.

„Pan Vitásek se snažil povzbudit přítomné, aby se nenechali zdeptat špatnými zprávami, které se na nás stále více valí ze všech stran. Vyzval je k zasévání semínek dobra, které spočívají v pochvale druhého, v úsměvu, v dobrém slově a v pozornosti k tomu, co druhý potřebuje," řekla Radka Andrýsková.

Zvláštní pozornost organizátoři věnovali dětským návštěvníkům.

„Mezi nejspokojenější účastníky Prázdninového setkání v Zámecké zahradě patřily bezesporu děti. Skákací hrad byl permanentně v jejich obležení. Po celé odpoledne vylétávali z dílničky Nízkoprahovky Fénix vyrobení pestrobarevní motýlci. Věříme, že každý z návštěvníků si v pestrém programu našel něco, co jej zaujalo a obohatilo," uvedla Radka Andrýsková.

Charita Hranice je součástí Arcidiecézní charity Olomouc a okruh její působnosti zahrnuje celý hranický děkanát. Konkrétně se jedná o města Hranice a Lipník nad Bečvou a přilehlé obce. Kromě profesionálního poskytování sociálních a zdravotních služeb se věnuje také humanitárním projektům, sbírkové činnosti a přímé pomoci lidem v nouzi.

David Král