„Oslovujeme vedoucí skupinek i malé koledníky, lepíme a pečetíme pokladničky, tisknou se průkazky, balí cukry i křídy," vyjmenovala nezbytnosti koordinátorka akce a pracovnice Charity Hranice Radka Andrýsková s tím, že z každého malého koledníka mají v organizaci velkou radost.

Malí králové i vedoucí skupinek se poprvé setkají už v pátek 2. ledna při žehnání koledníků ve Valašském Meziříčí.

„Z Hranic pojedeme společně autobusem v devět hodin ráno ze zastávky na Šromotově náměstí. Prožijeme společně mši svatou, dostaneme požehnání pro svou náročnou misi a po malém občerstvení bude pro nás připraven kulturní program," vysvětlila k programu na Valašsku Radka Andrýsková.

Do ulic vyjdou první skupinky na Hranicku v sobotu 3. ledna.

„Uvidíme, jaké bude počasí, ale tříkrálová sbírka na Hranicku a Lipnicku by měla skončit do 12. ledna. Všechny lidi moc prosím o vlídné přijetí našich koledníků, kteří v lednu u dveří zazvoní," uvedla koordinátorka.

V rámci Tříkrálové sbírky 2015 bude pod Charitu Hranice tradičně zahrnuta celá spádová oblast Hranic i Lipníku nad Bečvou. Začátkem ledna by se v ulicích těchto měst a okolních obcí mělo vyskytovat celkem 185 skupinek. O tom, že se akce těší v regionu velké oblibě, vypovídá i suma 865 tisíc korun, která se skupinkám na Hranicku a Lipnicku podařila vykoledovat na začátku tohoto roku.