„To, že se dům bude bourat, je podle mě správné. Už se nemůžeme dočkat. Konečně bude lépe vidět do cesty, protože teď ten domeček zasahuje hodně blízko k silnici," uvedla dotázaná paní, která bydlí v těsném sousedství zmíněného domu, avšak mimo redakci nechtěla své jméno zveřejnit.

Na nevhodně umístěný a v podstatě neudržovaný dům podle svých slov upozorňovala městský úřad už v době, kdy v lokalitě probíhala stavba nové silnice a kanalizace.

„Tehdy se to městu ale nedostalo do rozpočtu. Ten dům je skutečně trošku ostudou, protože jinak je to tady celkem pěkná vilová čtvrť," doplnila.

O tom, že historie domu se letos na podzim definitivně uzavře, rozhodla uplynulé úterý městská rada.

„Město bude usilovat o zbourání tohoto domu, který je ve špatném technickém stavu. Dům je na rozdíl od pozemku v majetku města Hranic. Se soukromým vlastníkem pozemku budeme ještě jednat o konkrétnostech v souvislosti s plánovaným bouráním," podotkl tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Přes dům není vidět na hlavní

Jak potvrdili i místní obyvatelé, dům, který stojí viditelně blíže k vozovce, řidičům vadí. Právě i chystané zlepšení dopravní situace na ulicích Hviezdoslavova, Studentská a Nerudova přispělo k jeho plánované demolici.

„Jde hlavně o řidiče, kteří ke křižovatce přijíždějí ze strany od Struhlovska. Přes dům totiž dostatečně nevidí na hlavní komunikaci," doplnil radniční mluvčí.

Potřebnost likvidace domku i vzhledem k nedostatečnému přehledu řidičů na křižovatce uznal také vedoucí odboru správy majetku Radomír Bradáč, který se záležitostí zabývá.

„Dům skutečně brání plynulému silničnímu provozu, proto byl schválený návrh na jeho demolici. Původně se jej sice město snažilo prodat majiteli pozemku, ten to ale odmítl. Proto se pak rada města zabývala otázkou využití tohoto domu," řekl Radomír Bradáč.