„Restaurace by se tady uchytit mohla, v současné době je totiž jediná až v Hluzově. Kdysi tady byl obchod a vedle řeznictví. Už je to ale hrozně dávno, teď ta budova chátrá. Dokonce se mluvilo i o tom, že tady vznikne ubytovna pro sociálně slabé, ale k tomu naštěstí nedošlo," řekla paní Dana, která však o současných plánech s domem, podobně jako jiní dotázaní obyvatelé obce, mnoho nevěděla.

Informaci o chystaném zřízení nové služby na vesnici však potvrdil Radek Sekanina, který hodlá restaurační zařízení u hlavní silnice vybudovat. „Počítáme s několika pracovními místy. Určitě na pozici číšníka, kuchaře a nějakou pomocnou sílu. Zatím ale ještě nevím, o jaký počet se přesně bude jednat," řekl.Z budovy bývalého hostince v Černotíně má vzniknout nová restaurace

Vedení obce plánované využití momentálně poničené budovy podporuje.

„Byl bych velice rád, kdyby to všechno klaplo. Už v těchto dnech se tam pracuje, jsme samozřejmě rádi, že se opuštěný dům spravuje. Už několik let to totiž zelo prázdnotou a nic tam nebylo," uvedl starosta Černotína Jiří Andrýs.

Objekt původně sloužil jako součást statku, později v něm sídlila prodejna s uzeninami nebo hostinec. Porevoluční podnikání ale nakonec skončilo, nyní se snad tedy schyluje k obratu.

„Obec podporuje každou takovou aktivitu. Máme tady totiž problémy se starými usedlostmi a investice na jejich předělání do obyvatelného stavu jsou příliš velké. Lidé raději postaví nový dům, než aby opravovali ten starý," dodal starosta.

Opravuje se i motorest u hlavního tahu

Podle jeho slov by se znovu mohl otevřít také motorest přímo u hlavního tahu mezi Hranicemi a Valašským Meziříčím, jehož provoz před několika lety rovněž skončil.

„Motorest je sice momentálně prázdný, ale i tam evidujeme snahu o opravu. Věřím, že to vyjde. Dříve tam bývaly dva byty i restaurace a velký sál, který je ale teď zdevastovaný. Společně s restaurací se tam vešlo i přes dvě stě lidí," podotkl starosta Andrýs.

Černotín sice disponuje kulturním centrem se společenským sálem, který má každotýdenní využití, jeho kapacita ale dosahuje pouze přibližně sto dvaceti míst.