VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chci převahu levicových názorů, říká Miroslav Raindl, kandidát na senátora

Hranice /SERIÁL - PŘEDSTAVUJEME KANDIDÁTY DO SENÁTU ZA VOLEBNÍ OBVOD Č. 63/ – V komunální politice působí už šestnáct let a do hranického zastupitelstva kandiduje Miroslav Raindl (KSČM) i nyní. Kromě toho však usiluje také o místo v Senátu. Pokud by v obou případech uspěl, pozici zastupitele by prý po čtyřech volebních obdobích přenechal jiným. „Soustředil bych se pouze na práci senátora," tvrdí.

15.9.2014 7
SDÍLEJ:

Kandidát do Senátu za volební okrsek č. 63 Miroslav Raindl (KSČM)Foto: DENÍK/Pavel Mašlaň

O kandidatuře do Senátu jste mi říkal už začátkem roku. Musel jste být tedy rozhodnutý dlouho dopředu…

V té době si okresní výbor vytipoval vhodné lidi a do Přerova svolal nominační konferenci. Já jsem byl tehdy jeden z kandidátů, musel jsem ale svoji pozici na konferenci obhájit. O výsledcích se hlasovalo, což je velmi demokratické. Komunistická strana je podle mého názoru dnes jednou z nejdemokratič­tějších stran. Já jsem tehdy na konferenci získal nejvíce hlasů.

Na konferenci jste dalším členům strany určitě prozradil své vize do budoucna. V jakých oblastech byste se chtěl realizovat v Senátu?

Nepatřím mezi chytrolíny, kteří mohou vykonávat jakoukoliv funkci. Rozhodně bych nemohl jít do finančního výboru nebo podobných pozic. Myslím si ale, že jsem poměrně silný ve školství, sociální oblasti, troufl bych si třeba i na zdravotnictví. V těchto oblastech mám zkušenosti i z komunální politiky.

Právě sociální situace je špatná na celém Přerovsku, Hranice nevyjímaje. Jaký je váš recept na řešení tohoto stavu?

V prvé řadě se musí prosadit vládní program boje proti nezaměstnanosti. Nová vláda ho slíbila, nějaké teze už se přednesly na jaře, ale stále se nic neděje. Program bude do jisté míry obecný, ale měl by zahrnovat i ty lokality s nejvyšší nezaměstnaností.

V současné době je právě okres Přerov v hodnotách nezaměstnanosti bohužel na čelním místě v kraji…

Čísla v okrese Přerov sice teď vyletěla rychle nahoru, ale přece jenom okres Přerov těží z minulosti a nějaká setrvačnost tam doposud je. Přerovsko bylo průmyslovou i zemědělskou oblastí. Byla tady obrovská družstva, významné podniky. V Odrách je nezaměstnanost kolem osmi procent, tam se v tomto směru celkem daří.

V čem je tedy problém na Přerovsku a Hranicku?

Vím, že spousta lidí si stěžuje, že sociální dávky zneužívají méně přizpůsobiví lidé. Já vidím problém v nedostatečné práci manažerů. Banka by se neměla bát zariskovat a podpořit projekt firmy, která se chce rozvíjet a vytvářet nová pracovní místa. My chceme podporovat takové firmy, které budou mít část volných míst pro kluky nebo děvčata z učňovských škol a tyto finančně podporovat.

Jste předsedou komise pro bezpečnost a prevenci kriminality, která souvisí se sociální situací. Jak lze podle vás potírat kriminalita, která je v regionu taktéž velkým problémem?

Je to boj s větrnými mlýny. Určitý výchovný aspekt je i represe, ale na první místo řadím prevenci, která je rozhodující. O tu se musí starat lidé, kteří jsou do toho zapálení. Problémem je, že v dnešní době na děti není čas. Před rokem 1989 byla určitá snaha se o děti postarat, dnes se to ukazuje jako problém. I mladí lidé měli dříve jisté autority. Dnes už je nerespektují, naopak vytváří nějaká svá vlastní pravidla.

V Přerově se kromě komplikované dopravy řeší i případná spalovna. Vy jste pro její výstavbu?

Zatím ne. Spalovny se ale stejně jednou ukážou jako realita. Lidé jsou líní a neumí třídit. V otázce ochrany životního prostředí se někteří chovají jako barbaři. Proto se musí rozšiřovat i skládky.

Zpět k Senátu. Mnozí lidé tvrdí, že horní komora parlamentu je zbytečnou institucí. Jaký máte na tohle tvrzení protiargument?

Určitě jsou státy, které si v parlamentu vystačí pouze s jednou komorou. Když už tady ale ten Senát existuje, a zatím není politická vůle jej zrušit, tak samozřejmě máme povinnost se jednání v Senátu nějakým způsobem zúčastnit.

Pokud byste se do Senátu dostal, vykonával byste i funkci zastupitele Hranic?

Pokud by taková situace skutečně nastala, pak bych se soustředil pouze na práci senátora. Nějakou dobu jsem tuto možnost zvažoval, ale po šestnácti letech bych asi z pozice zastupitele města odešel.

Proč jste vlastně přijal nabídku kandidáta do Senátu za KSČM?

Mojí snahou je, aby v tomto státě převládla levice nebo alespoň levicové názory. Já jsem v podstatě asi od narození levicově zaměřený člověk.

Máte své motto, se kterým jdete do říjnových voleb?

Naším heslem je Navázat na to dobré.

Miroslav Raindl

60 let
Dětský psycholog, vedoucí střediska výchovné péče
Ženatý, dva synové (37 a 35 let), dva vnuci
Pochází z Jeseníku, do Hranic se přistěhoval v roce 1980
Vystudoval Vojenskou politickou akademii v Bratislavě, později vystudoval obor psychologie na Vysoké vojenské pedagogické škole v Bratislavě
Je dlouhodobě členem KSČM
Za stranu kandiduje poprvé do Senátu a opakovaně do hranického zastupitelstva
Členem zastupitelstva města Hranic je nepřetržitě od roku 1998, nyní tedy končí čtvrté volební období
Je předsedou komise pro prevenci kriminality a drogových závislostí Rady Olomouckého kraje i předsedou komise pro bezpečnost a prevenci kriminality Rady města Hranic
V roce 2012 neúspěšně kandidoval do zastupitelstva Olomouckého kraje

Autor: Pavel Mašlaň

15.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 23 000 Kč

Operátoři velínů pro chemickou výrobu (kromě zpracování ropy a zemního plynu) Chemik operátor - expedient. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Požadavky:, Chemické vzdělání, případně technického směru. Uživatelská znalost práce na PC. Základní znalost anglického jazyka, , Nabízíme:, Příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou, poukázky Flexipass, 13.plat, zaměstnanecké akce a benefity, možnost dalšího vzdělávání, směnové příplatky, prémie po zapracování, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: info@kemifloc.cz. Pracoviště: Kemifloc a.s., Dluhonská, č.p. 2858, 750 02 Přerov 2. Informace: Dušan Ponížil, +420 581 724 050.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 18 000 Kč

Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí Dojič/dojička. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Nástup možný IHNED. Zahájení pracovní doby ranní ve 04,00hod. a odpolední v 16,00hod.. Zaměstnavatel nezabezpečuje dopravu., , Náplň práce:, jedná se o práci ošetřovatele mléčných krav ve stájích = dojení, krmení, nahánění, , Požadujeme:, řidičský průkaz B je podmínkou; odpovědného a spolehlivého zaměstnance se vztahem ke zvířatům; odborné vzdělání nepožadujeme., , Nabízíme:, 25 dnů dovolené; zaměstnanecké benefity; příspěvek na stravování; prémie; firemní akce, , Zájemci se mohou hlásit:, - telefonicky (denně od 08,00 - 17,00hod.) na čísle 604 786 255 - Ing. David Dohnálek, - osobně v pracovní dny v dopoledních hodinách na adrese ul. 9. května 1/4, 751 19 Vlkoš u Přerova. Pracoviště: Salix morava a.s. - farma živočišné výroby vlkoš, 9. května, č.p. 1, 751 19 Vlkoš u Přerova. Informace: David Dohnálek, +420 604 786 255.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 22 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky:, řidičský průkaz sk. B, C a profesní průkaz, , Nabízíme:, možnost prodloužení pracovního poměru; stravné; prémie; 13.plat; zaměstnanecké balíčky, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: milan.volek@vahala.cz;, - telefonicky (06,00 - 14,30hod.) na čísle 737 277 639 - pan Milan Volek. Pracoviště: Váhala a spol. s r.o. výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků - pracoviště hustopeče nad bečvou, Pod Humny, č.p. 308, 753 66 Hustopeče nad Bečvou. Informace: Milan Volek, +420 737 277 639.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 19 850 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatel/ka na Domově mládeže při SŠZe Přerov. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19850 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Směny odpolední a noční., , Náplň práce:, práce se žáky ubytovanými na Domově mládeže a práce s výchovnou skupinou., , Požadujeme:, střední pedagogickou školu - obor vychovatelství nebo VŠ - obor vychovatelství., , Nabízíme:, Zařazení do platové třídy podle praxe; , , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - Heleny Zrnkové, vedoucí vychovatelce na DM:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: ssze@sszeprerov.cz;, - telefonicky (08,00 - 14,00hod.) na čísle 603 154 341;, - osobně (08,00 -14,00hod.) na adrese: Střední škola zemědělská, Přerov, Osmek 47, 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Střední škola zemědělská, přerov, osmek 47, Osmek, č.p. 367, 750 02 Přerov 2. Informace: Helena Zrnková, +420 603 154 341.


Brazilská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
10

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Olomoucký půlmaraton1. S. Kiprop (Keňa) 1:00:15
104

Vrabcová Nývltová v Olomouci zazářila. Padl i rekord trati

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Skalička chystá velkolepé oslavy, vystoupí i Pavel Novák či Fleret

Začátek července bude ve Skaličce patřit oslavám. A důvodů bude hned několik. Je to už 690 let od první písemné zmínky z roku 1328, která je svědectvím o darování obce do léna Vlčkovi z Domka.

VIDEO: Dračí zlato vypádlovala posádka Kapitána Morgana z průmyslovky

Tondův roj, Žíznivé saně, Appendix, Saláti nebo Zachovalci. To je jen pár názvů z dvaceti sedmi týmů dračích lodí, které bojovaly ve čtvrtek 21. června o Školní pohár na 11. ročníku festivalu dračích lodí Hranice Dragons 2018 v areálu Klubu vodních sportů v Hranicích na řece Bečvě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT