„Bohužel je tomu tak. Poslední možnost nás vidět bude klasika vánoční Lucerna Music Bar a taky Sono Centrum Brno," napsala skupina na svém facebookovém profilu a potvrdila, že se chystá dát si od koncertování pauzu.

Ke čtveřici speciálních prosincových koncertů se však nyní připojuje ještě jeden listopadový, který připadl právě Hranicím.

„Máme samozřejmě obrovskou radost, že se nám podařilo dostat sem kluky na takový exkluzivní menší koncert. Obvykle hrají velké koncerty, takže je báječné, že zahrají i u nás v divadle. Bude se jednat o koncert na stání, ale i tak pochopitelně bude kapacita omezena," řekl Václav Vlasák ze Staré střelnice.

Poprvé v Hranicích Chinaski vystoupily před pěti lety. Tehdy se jednalo o open air koncert na nádvoří Staré střelnice, který navštívilo více než tisíc lidí. Tentokrát se skupina představí v intimnějších prostorách divadla.

Kytaristova srdeční záležitost

„Kytarista František Táborský má na Hranice vazby, pochází odtud jeho babička a dědeček, takže naše město je pro něj do určité míry takovou srdeční záležitostí. Kapela se u nás často zastaví, i když zrovna nehraje, třeba jen tak na jídlo, Franta k nám jezdí na dovolenou, takže i díky těmto dobrým vztahům se tento koncert bude moci uskutečnit, " prozradil dále Václav Vlasák.

Populární formace pod vedením frontmana Michala Malátného se po pětici komornějších koncertů přibližně na rok odmlčí kvůli přípravám nového studiového materiálu.

Tím se bude snažit navázat na úspěch prozatím poslední desky Rockfield, z níž vzešly hity jako Víno, Každý ráno či Slovenský klín.

„Koncept je tentokrát velmi zajímavý. Kapela rozdělila nové písničky do několika nahrávacích etap, a postupně je natáčí ve studiích na různých částech zeměkoule. Nechceme zatím prozrazovat více, práci na albu budou moci fanoušci sledovat na kapelním Facebooku," uvedl Ladislav Vajdička z vydavatelství BrainZone pro portál iDnes.cz.

Vstupenky na hranický koncert budou k dostání od 1. listopadu.

David Král