„Chinaski poslouchám už od jejich začátků, takže když jsem se dozvěděl, že budou vystupovat v Hranicích, tak jsem neváhal a hned si zařídil lístky. Koncert byl jedním slovem úžasný, zazněly jak nové, tak i starší songy. S přítelkyní a přáteli jsme si večer náramně užili," řekl jeden z fanoušků David Kleisl.

„Chtěla bych poděkovat kolektivu Staré Střelnice za uspořádání koncertu Chinaski. Byl to úžasně strávený večer v bezva atmosféře. I na taneček došlo," neskrývala na sociálních sítích nadšení další návštěvnice koncertu Jana Plaskurová Kašpárková.

Kapela vystoupila v komornějších prostorách divadla i přesto, že obvykle hrává před tisícovými davy.

„Kytarista František Táborský má na Hranice vazby. Pochází odtud jeho babička a dědeček, takže naše město je pro něj do určité míry takovou srdeční záležitostí. Kapela se u nás často zastaví, i když zrovna nehraje, třeba jen tak na jídlo nebo na dovolenou, takže i díky těmto dobrým vztahům se nám sem podařilo Chinaski znovu dostat," vysvětlil majitel Divadla Stará střelnice Václav Vlasák.

Zpestření večera představovala skutečnost, že souběžně s hranickým vystoupením probíhalo vyhlášení výsledků soutěže Český slavík, v níž kapela získala bronzové ocenění.

Chinaski v Hranicích odehráli jedno z posledních vystoupení před chystanou roční koncertní pauzou, během níž se chce kapela plně koncentrovat na přípravu jubilejní desáté řadové desky.

Šestice ostřílených muzikantů se s ní pokusí navázat na fenomenální úspěch comebackového alba Rockfield, ze kterého vzešly hity jako Víno, Každý ráno či Slovenský klín.

David Král