Školní chodba se v pondělí dopoledne změnila v dopravní hřiště. Kluci a holky s přilbami na hlavách tam objížděli na koloběžkách překážky. Asistovali jim u toho městští strážníci a ptali se jich přitom na znalosti z dopravní výchovy.

„Některé děti mě opravdu příjemně překvapily. Vesměs jsem se od nich dozvěděl vše, co jsem chtěl,“ uvedl strážník Luděk Kocián a dodal: „Jen je škoda, že není ve městě dopravní hřiště. Vyzkoušeli bychom si to všechno přímo v praxi.“

Na dalším stanovišti čekaly na děti pracovnice Českého červeného kříže (ČČK). Zjišťovaly, zda by děti uměly ošetřit drobné zranění a jestli znají důležitá telefonní čísla. „Prvňáčky necháváme lepit jen náplasti. Ti starší už si navzájem i zavazují ruku nebo nohu,“ uvedla Anna Pivodová z ČČK.

Žáci prvních až třetích tříd pak ještě poznávali dopravní značky a prokazovali své znalosti toho, jak se chovat v silničním provozu. Ve středu budou dopravní soutěž absolvovat i starší ročníky.

„Smyslem celé akce je zamezit úrazům dětí na silnicích. Těch je podle statistik stále dost,“ vysvětlil učitel ZŠ Šromotovo a spolupořadatel soutěže Jan Volf. Akce podle něj probíhá dvakrát ročně a škola na ní pravidelně spolupracuje nejen se zdravotníky a strážníky, ale také s armádou a republikovou policií.