Během posledních let při přecházení hlavního silničního tahu z Olomouce do Ostravy několik lidí zemřelo, další utrpěli těžká zranění. Hranická radnice zde proto chce postavit přechodovou lávku.

Zastupitelé minulý týden odsouhlasili odkup potřebných pozemků „Zbudování přechodové lávky na sídlišti Hromůvka je záležitost, o které se diskutuje již řadu let. Nyní je konečně příprava stavby v plném proudu,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Město Hranice tak vyslyšelo prosby místních obyvatel, kteří po zbudování nadchodu nebo podchodu pod nebezpečnou silnicí dlouho volali. Radnice při tom využila skutečnosti, že na pozemku vedle Kauflandu chce stavět další investor nové obchodní centrum. „Naší snahou je, aby se na financování výstavby lávky podílel jak Kaufland, tak firma, která zde staví nové obchody. S oběma vedeme intenzivní jednání,“ sdělila hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Podle jejích slov by radnice chtěla lávku postavit již v příštím roce. Nahrává tomu i fakt, že majitelka potřebných pozemků je prodeji nakloněna.

„Myslím, že lávka je potřebná. Od té doby, co postavili Kaufland, pořád vidím, jak tam někdo přebíhá. Při tom, kolik tam jezdí aut, je to těžký hazard,“ komentovala připravovanou stavbu Monika Čechová ze sídliště Hromůvka. „I když se obávám, že někteří lidé budou přes cestu přebíhat pořád,“ podotkla Čechová.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika