„Jedu až z Prahy. Cesty jsou sice zaváté sněhem, ale nikde jsem neměl žádný větší problém. Dokonce i mohelnický kopec jsem sjel v pohodě,“ vyjádřil se v pátek 8. ledna pro Deník řidič kamionu Zdeněk Rozsypal.

Jen pár metrů před hranickým Kauflandem, kam vezl zboží, se však dostal do problémů. Jeho kamion s návěsem nevyjel kopec, stal se neovladatelným a zacouval po namrzlé vozovce do příkopu.

Přejel přitom přes chodník a teprve poté, co sníh roztál, začaly být patrné stopy, které na něm zanechal. Kola kamionu v jednom místě doslova zatlačila zámkovou dlažbu do země.

„Nejedná se o pozemek města, ale Kauflandu. Jediné, co můžeme udělat, je upozornit ho, že je chodník poničen,“ uvedl tiskový mluvčí města Hranic Petr Bakovský.

Vedení obchodního řetězce přislíbilo brzkou nápravu.

„Děkujeme za upozornění. Chodník patří naší společnosti, ale vzhledem k nízkým venkovním teplotám jej bohužel nebylo možné prozatím opravit. Dle klimatických podmínek počítáme s tím, že bude opraven nejpozději do jednoho měsíce,“ sdělil v pondělí tiskový mluvčí Kauflandu Michael Šperl.

Schody u CTParku se rozpadají dál

Čeho se lidé naopak hned tak nedočkají, to je dlouho plánována a neustále odkládaná oprava schodiště k areálu CTParku, kde dříve sídlil Philips. Leží na pozemcích města a je tedy na něm, aby je nechalo uvést zpět do použitelného stavu.

„Tuto záležitost opakovaně zařazujeme do rozpočtu, ale zatím se na ni bohužel nedostalo,“ řekl tiskový mluvčí města Hranic Petr Bakovský.

Stejné vyjádření dostal Deník již několikrát. Schody, které vedou k průmyslovému areálu ze čtvrti zvané Mexiko, se přitom začaly rozpadat již v době, kdy tam vyráběl obrazovky Philips, jež svého času zaměstnával až čtrnáct set lidí.

„V současné době už nejsou schody tolik využívané jako dřív. Prioritou je pro město, především v této nelehké finanční době, opravit ty úseky pro chodce, které jsou nejfrekventova­nější,“ uvedl Bakovský.