„Stav části chodníku naproti Soukromé střední odborné školy Hranice je opravdu nevyhovující. S pracemi začneme přibližně v květnu, záleží na přízni počasí,“ řekl vedoucí Odboru dopravy v Hranicích Zdeněk Kolomazník, který také dodal, že vzhledem k pouhé výměně povrchu chodníku město nemuselo na akci podávat žádost o stavební povolení.

Na tuto opravu je předběžně vyčleněno čtyři sta tisíc korun. „Zatím se ale jedná jen o odhad. Částka taky se může o nějakých padesát tisíc vyšplhat nebo snížit,“ dodal vedoucí hranického dopravního oddělení Zdeněk Kolomazník.

Také podle představitelů města je investice do pozemních komunikací od nádraží do centra Hranic nutná. Jedním ze členů zastupitelstva, kteří situaci kolem chodníků kritizují, je Miroslav Raindl (KSČM). Ten problematiku zmínil už na prosincovém zasedání tohoto samosprávního orgánu.

Právě tento opozitní zastupitel však není příliš optimistický ani po avizování, že se město do oprav v letošním roce pustí. „K opravě totiž dojde pouze v případě, že na ni budou peníze. Akce není zařazena mezi prioritní,“ upozornil Miroslav Raindl.

Je to ostuda, říká Raindl

Na potřebě opravy ale jednoznačně trvá. „Je to ostuda. Jedná se jeden z úseků hlavního tahu z vlakového nádraží do centra Hranic a potřebuje nutně opravit,“ dodal hranický zastupitel.

Problémy s chodníkovou trasou v těchto místech potvrdila také starostka Hranic Radka Ondriášová (ČSSD), ta ale potvrdila, že se s pracemi počítá.

„První etapa oprav v těchto místech proběhla už na podzim. Nyní tedy proběhne druhá část rekonstrukce. Problémy vytvářely hlavně vystoupené dlaždice,“ řekla starostka Ondriášová (ČSSD).

Podle zastupitele Miroslava Raindla ale na řadě míst chodníky nevyhovují ani po dokončení prací. „Lajdácky provedené a nekvalitní jsou chodníky často i po opravě. Chodník musí být stejně jako vozovka zhotoven mírně do oblouku, aby voda při dešti stékala do stran. Na zasedáních jsem s tímto problémem již několikrát vystoupil. Starostka ale opakuje, že svým spolupracovníkům plně důvěřuje,“ uvedl Miroslav Raindl.

Třešnička na dortu

Na opravu chodníkové trasy se těší také ředitel Soukromé střední odborné školy Hranice Petr Flajšar. Tato škola totiž stojí v bezprostřední blízkosti zmíněného úseku.

„Nevyhovující stav chodníku nám skutečně situaci komplikoval. Proto rozhodnutí o jeho opravě musím jednoznačně kvitovat,“ řekl ředitel. „Hodně jsem si oddechl, když město spravilo oblast přechodu u třídy prvního máje. Opravený chodník tak bude pověstnou třešinkou na dortu,“ dodal Petr Flajšar.

Další opravy

Na letošní stavební sezonu je připraveno hned několik rekonstrukcí vozovek. Kromě Jaselské se město zaměří také na chodník v ulici 28. října. Opravy vozovek pak nebudou probíhat jen přímo ve městě, ale také v jeho místních částech, například v Drahotuších.

Vedení odboru dopravy v Hranicích již na příští čtvrtek připravuje veřejné projednání rekonstrukcí ulic Lipenská a Hranická. Obyvatelé by se tak měli seznámit s navrženou úpravou a změnami, které jsou s pracemi spojené.