Během konání sbírky, tedy v sobotu 22. listopadu od 8 do 18 hodin, budou moci zákazníci darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží do košíků za pokladnami.

„Darované zboží poputuje do Charity Hranice a bude pomáhat lidem v nouzi v Hranicích a v Lipníku nad Bečvou. Pomoci se tak dočkají například osamělí rodiče, osamělí senioři nebo rodiny v nouzi,“ připomněla pastorační asistentka Charity Hranice Radka Andrýsková.

V tuto chvíli charita stále shání zájemce o dobrovolnickou pomoc.

„Hledáme dobrovolníky, kteří budou nakupujícím rozdávat letáky, vybírat od nich potraviny a darované zboží balit do krabic. Právě na dobrovolnícíh, na jejich úsilí a čase, závisí úspěch celé sbírky. Víme, že bez nich by to nešlo,“ uvědomuje si Radka Andrýsková.

Více informací, jak se do potravinové sbírky v Albertu zapojit můžete získat u Radky Andrýskové na telefonním čísle 733 755 881 nebo na mailové adrese radka.andryskova@hranice.charita.cz.

Sbírka probíhá na území celé republiky. V Hranicích se loni podařilo vybrat více než půl tuny potravin a dalších 50 kilogramů drogistického zboží.