Návštěvníci mohli zhlédnout netradiční představení, na kterém se podílí přes dvacet cirkusáků včetně klauna a asi čtyři desítky zvířat. Tento týden zavítá cirkus i do Přerova.

Cirkus Berousek tentokrát nesází na tradiční cirkusová zvířata, jako jsou sloni nebo medvědi. Diváci mohou naopak vidět například krokodýly, psy, opice a především mluvícího koně.

„Říkal jsem si, že to nebude stát za nic a budou to zbytečně utracené peníze, ale teď můžu s klidem říct, že to stálo za to. Pamatuji si, jak byl Berousek v Hranicích před několika lety a jejich představení se mi taktéž moc líbilo,“ řekl jeden z návštěvníků.

„V cirkusu jsme se narodili a jsme u něj celý život. Dnes jsme dva bratři se svými rodinami,“ uvedl Ferdinand Berousek. „V České republice existuje celkem asi čtyřicet cirkusů, ale těch opravdu dobrých je tak pět,“ míní Berousek.

Ten také prozradil, že doma tráví jen tři měsíce v roce. Na začátku další sezony si pak zvířata pamatují jednotlivá vystoupení mnohem lépe, než cirkusáci sami.

Podle jeho slov jsou zvířata naučená od narození. „Města, která navštívíme, vybíráme podle toho, jak dávno už jsme v daném městě byli. Většinou to bývá po dvou až třech letech,“ prozradil jeden z účinkujících.

Cirkus Berousek tento týden zavítá také do Přerova. Zde rozbije svůj stan v parku Michalov, kde budou jeho představení k vidění od středy až do neděle.

V době od středy do soboty začíná cirkusová show vždy v 18 hodin, v neděli pak ve 14 hodin. Pokladna je otevřena od 15 hodin, v neděli už od 11 hodin.