Od začátku srpna zde totiž vypukne čištění. Podle mluvčího přerovského magistrátu Bohuslava Přidala se dá předpokládat, že se během prací značně zvýší dopravní zátěž v okolí parku Michalov.

„Plně naložené tatrovky budou projíždět od laguny kolem parku Michalov. Kal se bude odvážet na pole,“ upřesnil mluvčí. Jak dodal, návštěvníci parku by měli v průběhu odbahňování dávat pozor kvůli zvýšenemu provozu nákladních aut.

„Kromě toho dojde také k úpravě nájezdů a vstupů do vody. Cílem regenerace tohoto přírodního areálu je umožnit lidem koupání už příští letní sezonu,“ uvedla náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková (ODS).

V současné době je voda v Laguně zkalená a koupou se v ní jen největší odvážlivci. Podle Grambličkové se ale s čištěním nemohlo začít dříve, protože byla až do loňska v ochranném pásmu Žebračky.

Jak práce na Laguně zkomplikují situaci v bezprostředním okolí vodní plochy, kde se nachází restaurace a atrakce pro děti, město Přerov zatím neví.

„Firma, která bude stavbu provádět, nás o konkrétních dopadech ještě neinformovala,“ řekl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Město chce na zatraktivnění okolí Laguny a přírodního areálu pracovat i v budoucnu. „Novému provozovateli areálu hodláme zakoupit potřeby pro volejbal a nohejbal, aby zde lidé mohli sportovat. Laguna by se měla do budoucna stát rekreační zónou,“ nastínila plány radních náměstkyně Grambličková.