Tentokrát na ně čekala přibližně čtyřicet kilometrů dlouhá trasa.

Při srazu o půl desáté se sešli jak pánové, tak i dámy. Na cestu se nakonec vydalo celkem čtrnáct cyklistů, mezi nimiž nebyli sedmdesátníci žádnou výjimkou.

„Dříve jezdily jen ženy, při nějakém defektu jsme ale měly trošku problém. Musely jsme si pomoct třeba po telefonu. Ale teď, když jezdí i muži, je to všechno bez komplikací. Navíc všichni mají na kolech potřebná vybavení," řekla vedoucí Klubu seniorů a účastnice sportovně laděného výletu Dagmar Strnadová.

Členové této příspěvkové organizace se pravidelně vydávají na pěší túry, které ale obměňují právě s jízdou na kole.

„Letos jsme na kolech vyrazili už podruhé. Poprvé jsme letos jeli trasu na Jadran nebo na Přerov. Každý si vybral podle svých možností," řekla Dagmar Strnadová.

Trasa, kterou museli sportovně založení senioři zvládnout v úterý, měří zhruba čtyřicet kilometrů. Z Hranic se jelo směrem na Velkou, dále na Lhotku, Olšovec a Střítež nad Ludinou, etapa pokračovala na Jindřichov, Nejdek, Bělotín a v poslední fázi se senioři vydali do Špiček, přes Kamenec se dostali do Skaličky a Ústí, odkud se vrátili zpět do Hranic.

„První zastávka bude až v Bělotíně, kam bychom měli dorazit ještě před polednem. Pak zastavíme až v Ústí, kde se chceme podívat na Stezku zdraví. Je tam je krásná vyhlídka," představila ředitelka Klubu jednu z atraktivit naplánované cesty.

Podmínky účastníkům výletu v úterý poměrně přály.

„Počasí nám naštěstí vyšlo skoro vždycky. Jen loni jsme si chvíli museli počkat, až přejde déšť," uzavřela ředitelka Klubu seniorů.