V Opatovicích má tato akce „pro dospělé" už dlouholetou tradici. Tamní obyvatelé si stolní zábavu užívají už devatenáct let.

„Jsou tady lidé nejen z Opatovic, ale i z okolí. Při prvním ročníku se nás tady sešlo čtyřiadvacet. Letos máme ale rekordní účast. Přišlo 76 lidí," uvedla Liba Vymětalíková, která se jako jedna z organizátorek účastnila všech dosavadních ročníků.

Popularita kolektivní hry se časem šířila dům od domu a překročila hranice opatovického území. „Jsou tady návštěvníci z Horního Újezdu a až do loňského roku sem pravidelně jezdili také lidé z Havířova. Ti letos chybí vůbec poprvé. Jde hlavně o legraci, právě proto sem přichází stále více lidí. Nebereme to až tak vážně, i když ceny pro vítěze jsou lákavé," dodala pořadatelka.

Známá hra, kterou si rodina většinou roztáhne s dětmi, má v Opatovicích přísnější pravidla. Soutěžící například přijde o figurku, pokud možnosti vyřadit postavičku svého soupeře nevyužije.

„Někteří si z počátku kvůli těm pravidlům stěžovali. Nakonec ale podmínky přijmou a hrají přesně podle nich," doplnila Liba Vymětalíková.

Akce během víkendu oslovila prakticky všechny věkové skupiny. Značné zastoupení pak měla hlavně mladá generace, která celkový počet zúčastněných značně navýšila. Zajímavostí tak bylo utkání, v němž jedna ze starších účastnic nastoupila proti své vnučce. Některé rodiny se pak dostavily v plném počtu.