Největším výstupem voleb v Hranicích je jistě neúčast dvou třetin voličů. Čím si to jako starostka města vysvětlujete?

Podle mého názoru je to dáno tou negativní kampaní, která před volbami proběhla. Není to ovšem jen obrázek Hranic. V podstatě v celé zemi je ze Hranická starostka Radka Ondriášovástrany médií vyvolávaný pocit, že politika není v pořádku a že je v ní něco trvale špatně. Stačí se podívat na televizní zprávy. Lidé si to přeberou i na tu nejnižší úroveň. Nerozlišují, jestli se to děje v Pardubicích, v Havlíčkově Brodě nebo v Hranicích. Přesto já jsem přesvědčená o tom, že toto město je město zdravě hospodařící a že investiční politika, kterou dělá, tomu nasvědčuje.

Opravdu vám předvolební kampaň připadala tak negativní? Z jiných zdrojů slyším opak.

Ze strany ANO mi přišla hodně negativní. Skutečně si myslím, že byla postavená dost negativním směrem, ale to je jen můj pocit.

Nemůže se neúčast voličů interpretovat také jako určitý vzkaz politikům?

Nevím. Sama jsem čekala vyšší účast. Za posledních osm let v Hranicích žádný velký skandál nebyl. S tím, že se v podstatě házejí všichni do jednoho pytle, asi moc nenadělám. V menších obcích se samozřejmě lidé více znají a volební účast u komunálek je tam obecně vyšší. Hranice jsou, řekla bych, na takové hranici. I ve městech ale kandidují tváře, které lidé osobně znají a svědčí o tom i výsledky, kdy někteří kandidáti ze zadních pozic poskočí na ty přední.

CELÝ ROZHOVOR s Radkou Ondriášovou najdeteve STŘEDEČNÍM TIŠTĚNÉM vydání Přerovského a hranického deníku 15. října