Například referentka informačního centra v Hranicích Lenka Ličmanová plánovanou změnu stanoviště kvituje s povděkem.

„Ten záměr vítáme. Momentální umístění informačního centra v budově Staré radnice je sice svou polohou výborné, problém je ale v nevyhovující kapacitě. Nemáme například žádné skladovací prostory," uvedla.

Také Marie Jemelková vedoucí městské knihovny v Hranicích, pod kterou Městské informační centrum spadá, tvrdí, že vzhledem ke stále početnějším návštěvám turistů a jejich požadavkům je změna prostředí vítaná.

„Celý projekt je pořád v podstatě na začátku. Stávající prostory jsou ale rozsahem poskytovaných služeb nedostačující," potvrdila Marie Jemelková.

S prvním záměrem na pronájem zájemcům hranická radnice neuspěla. Případné zájemce odradila vysoká cena. Původní záměr radnice zněl 1800 korun za metr čtvereční. Nyní se dvě místnosti o výměře 93,7 a 44,5 metrů čtverečních nabízí ročně za 1100 korun za jeden metr čtvereční.

Koloběžky nebo cukrárna?

O pronájem jeví dlouhodobý zájem Hranická rozvojová agentura, která stěhování Městského informačního centra podporuje.

Tato organizace by na ploše bývalého Café baru ráda zřídila internetovou kavárnu, půjčovnu kol či koloběžek a na prodej by v těchto prostorách měly být i místní výrobky se značkou Moravská brána, regionální produkt, které navzdory široké poptávce veřejnosti nejsou kromě farmářských trhů příliš na očích.

Celá záležitost je ale nadále v pohybu, jednání stále pokračují. Navíc v průběhu času se do hry zapojil i další zájemce ze soukromého sektoru.

„Jedná se o paní z Hranic, která má o prostory zájem. Má v úmyslu v těchto prostorách provozovat dětskou hernu a cukrárnu či kavárničku," přiblížila místostarostka Hranic Pavla Tvrdoňová.

Roli bude hrát širší využití prostoru

Rada města, jejímž členem místostarostka je, má projednávání tohoto bodu na programu 5. února.

„Nechci předjímat konečné stanovisko rady města, ani já sama ještě nemám definitivní názor. Přikloním se k tomu zájemci, který nabízí širší využití prostorů," doplnila místostarostka.

Hranický Café bar v centru města své vstupní dveře definitivně uzavřel v první polovině roku 2011. Oblíbené místnosti, kde v minulosti rády chodívaly také maminky s dětmi, nabízely široké kulturní využití. Od té doby prostor zeje prázdnotou.